iPrime Bogacica rozgromił dzisiaj na wyjeździe LZS Ligota Turawska aż 8:0. Dzięki temu zwycięstwu zespół prowadzony przez Michała Bułę jest już pewien awansu do IV Ligi.

W 24 rozegranych spotkaniach drużyna z Bogacicy odniosła 23 zwycięstwa i raz podzieliła się punktami. Było to w 21. kolejce, kiedy to fantastyczną serię zwycięstw iPrime’u zakończył Naprzód Jemielnica. Hegemon grupy 1 Football World Klasy Okręgowej szybko się jednak otrząsnął i wrócił na zwycięską ścieżkę. Dzięki dzisiejszym ośmiu trafieniom iPrime dobił także do 100 strzelonych goli przy zaledwie 16 straconych. Aż 38 z nich zdobył najskuteczniejszy gracz Bogacicy i całej pierwszej grupy – Kamil Babiarz.

Już dzisiaj wiadomo, że zespół z Bogacicy w przyszłym roku grać będzie na poziomie wojewódzkim. Mało tego, już na pewno wygra grupę 1. Obecnie na koncie ma 70 punktów, czyli o 20 więcej niż druga Polonia Karłowice. Do końca sezonu pozostało 6 meczów.

Dla iPrime’u ten sezon już jest wyjątkowy, a może być jeszcze lepszy. 17 maja powalczy on bowiem także o Puchar Polski na szczeblu województwa. W finale jego rywalem będzie trzecioligowa Stal Brzeg.