Czwarte miejsce grupie eliminacyjnej z 8 punktami na koncie – to bilans kadry dziewcząt Opolskiego Związku Piłki Nożnej w tym sezonie Turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak. Zespół prowadzony przez Adriana Matuszczyka i Sebastiana Drozda odniósł 2 zwycięstwa, 2 razy podzielił się punktami z rywalkami i 8 raz musiał uznać ich wyższość.

Turniej o Puchar im. Ireny Półtorak to rozgrywki organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jego celem jest selekcja najzdolniejszych zawodniczek w poszczególnych rocznikach oraz wyłonienie najlepszej ekipy wojewódzkiej w danej kategorii wiekowej. W tym sezonie (2022/2023) w rywalizacji brały udział piłkarki z urodzone w rocznikach 2008 i 2009. Gospodarzami spotkań, a dokładnie turniejów, był każdy Wojewódzki Związek Piłki Nożnej.

Ostatnie zmagania nasza kadra rozegrała w Suchej Beskidzkiej, a ich organizatorem był Małopolski Związek Piłki Nożnej. W nich zespół prowadzony przez trenerów Matuszczyka i Drozda doznał trzech nieznacznych porażek: 0:1 z Podkarpackim ZPN-em, 1:2 z Małopolskim ZPN-em oraz 0:1 ze Śląskim ZPN-em. Ostatecznie nasza kadra zajęła 4. lokatę w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Awans do finału wywalczyły kadry z Małopolski oraz Śląska.

– Turnieje rozgrywane w miesiącach jesiennych i punkty w nich zdobyte pozwalały z nadzieją i z wielkimi oczekiwaniami wyczekiwać kontynuacji rywalizacji w dwóch wiosennych turniejach eliminacyjnych – mówił po zakończonej rywalizacji szkoleniowiec kadry OZPN U15 dziewcząt Adrian Matuszczyk – Niestety druga część sezonu w naszym wykonaniu była słabsza, w dłuższych fragmentach kolejnych meczów nie toczyła się ona według naszego pomysłu na grę. Brakowało konsekwencji w poszczególnych działaniach, na korzyść rywali decydowały w kilku meczach naprawdę detale. Zaznaczam wyraźnie, iż ta reprezentacja, składająca się z roczników 2008/2009, charakteryzowała się ogromnym pragnieniem osiągnięcia założonego celu sportowego. Dziewczęta z wielkim zaangażowaniem i determinacją udowadniały przy każdej kolejnej okazji, że posiadają umiejętności piłkarskie zbliżone do umiejętności wiodących reprezentacji wojewódzkich w Polsce, bo z takimi mieliśmy przyjemność rywalizować w minionym sezonie. Dla sztabu szkoleniowego to był wielki zaszczyt pracować z taką grupą zawodniczek – dodaje trener naszej kadry.

Podczas uroczystego podsumowania tegorocznych występów naszej kadry podziękowano zawodniczkom z rocznika 2008 za reprezentowanie województwa opolskiego. Przekazane zostały okolicznościowe upominki przygotowane przez Zarząd OZPN oraz koordynatora kadr wojewódzkich Filipa Sikorskiego.

W przyszłym sezonie do rywalizacji przystąpi już zespół złożony z piłkarek urodzonych w latach 2009 i 2010.