Turniej o Puchar im. Ireny Półtorak to rozgrywki piłkarskie dziewcząt organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Głównym celem rozgrywek jest selekcja najzdolniejszych zawodniczek w poszczególnych rocznikach oraz wyłonienie wojewódzkiego mistrza Polski w określonej kategorii wiekowej.

W sezonie 2021/2022 w rywalizacji uczestniczą zawodniczki rocznika 2007/2008. Turniej ten przebiega w formie rozgrywek międzyzwiązkowych, w ramach których organizowane są turnieje eliminacyjne, gospodarzem – organizatorem poszczególnych turniejów jest każdy Wojewódzki Związek Piłki Nożnej.

W dniach 7-8 maja 2022 roku to Śląski Związek Piłki Nożnej był gospodarzem/organizatorem III Turnieju Eliminacyjnego, w którym oprócz kadry dziewcząt U-15 OZPN uczestniczyły zespoły: Małopolskiego ZPN, Śląskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN. Obiektem sportowym goszczącym poszczególne reprezentacje województwa był kompleks piłkarski w Lublińcu. Doskonale przygotowane murawy boisk piłkarskich dostarczyły niezapomnianych emocji sportowych, a śledzący zmagania piłkarskie kibice mieli okazję doświadczyć i zaobserwować wysoki poziom sportowy w wykonaniu zespołów uczestniczących w rozgrywkach rywalizujących na Śląsku drużyn.

W tym gronie reprezentacja Opolskiego ZPN zaprezentowała swoje umiejętności, które w konsekwencji nie pozwoliły na osiągnięcie satysfakcjonującego rezultatu. Nabyte doświadczenie przez piłkarki reprezentujące województwo opolskie niewątpliwie zaprocentuje na dalszych etapach turnieju, w dniach 18-19 czerwca br. gospodarzem IV Turnieju Eliminacyjnego będzie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Rywalizację sportową na tym etapie rozgrywek wygrywają reprezentacje Śląskiego ZPN i Podkarpackiego ZPN.

W opinii kierownictwa i sztabu trenerskiego goszczących na terenie województwa śląskiego kadr dziewcząt poziom organizacyjny turnieju stał na wysokim poziomie, zarówno baza pobytowa i przede wszystkim obiekty sportowe sprostały randze organizowanej akcji piłkarskiej.

Trenerzy kadry OZPN dziewcząt – Adrian Matuszczyk i Sebastian Drozd – występ swoich podopiecznych ocenili realnie, biorąc pod uwagę przede wszystkim możliwości piłkarskie naszego regionu w oparciu o potencjał ilościowy i organizacyjny zespołów klubowych rywalizujących na terenie Opolszczyzny. Jednocześnie trenerzy podkreślili bardzo wielkie zaangażowanie, wolę walki i determinację naszych zawodniczek w każdym kolejnym meczu międzyzwiązkowym.