Rewelacja rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski kontra kandydat do awansu do 3 ligi. Bez względu na to, jak to się wszystko skończy, LZS Jełowa i Polonia Nysa już teraz sezon 2021/2022 zaliczyć mogą do niezwykle udanych, by nie powiedzieć – przełomowych. Jak sprawdził Almanach Opolskiej Piłki Nożnej, w XXI wieku oba kluby nigdy się ze sobą nie mierzyły.

Drużynę z Jełowej przed zmianą poziomu rozgrywkowego na BS 4 ligę opolską w tej chwili  powstrzymać może jedynie jakiś niewyobrażalny kataklizm. Dotarcie do pucharowego finału na Opolszczyźnie jest z kolei największym w historii sukcesem klubu, aktualnie jeszcze reprezentanta opolskiej klasy okręgowej.

Ekipa Tomasza Ciastki okazała się prawdziwym postrachem czwartoligowców. W 1/4 odprawiła Fortunę Głogówek, zaś w półfinale, po nieprawdopodobnym widowisku i serii rzutów karnych, wyeliminowała LZS Starowice. Najlepszym strzelcem drużyny jest Patryk Bandura, z dorobkiem 31 goili. Bardzo niebezpieczni potrafią być obaj Segiethowie – Michael i Tomasz. Ten drugi dla przykładu właśnie ze Starowicami ustrzelił klasycznego hat-tricka!

Zespół z Nysy ma zgoła odmienne cele. Zespół prowadzony przez Łukasza Czajkę mierzy w sezonowy dublet. Chodzi oczywiście o wywalczenie trofeum oraz powrót do grona trzecioligowców. Przy okazji byłaby to powtórka wyczynu nysan sprzed dwóch lat, kiedy wraz z awansem wygrali pucharowe rozgrywki na Opolszczyźnie.

Polonia stanie zatem murowanym faworytem środowej rywalizacji. W drodze do Kluczborka nasz czwartoligowy lider na ostatniej prostej ograł Unię Krapkowice i pozbawił możliwości obrony Pucharu Ruch Zdzieszowice. W zespole snajperem numer jeden jest Maciej Pisula – 11 goli, ale konsekwentnie do siatek rywali trafiają też Maciej Rakoczy, Luka Redek i Dominik Sikora.

Podobnie jak to było 12 miesięcy temu, wielki wojewódzki finał Pucharu Polski rozegrany zostanie na kluczborskim Stadionie Miejskim. Gospodarzem spotkania wybrana została Polonia. Wstęp na mecz będzie wolny, po odebraniu odpowiedniej wejściówki w kasie obiektu. Zawody poprowadzi Szymon Łężny, na liniach partnerować mu będą Jacek Babiarz i Miłosz Pukajło. Sędzią technicznym zawodów wybrany został Przemysław Dudek.

Opolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi bezpośrednią transmisję meczu, która odbędzie się na stronie OZPN-u na Facebook-u, a której głównym mówcą będzie red. Donat Przybylski, a partnerować mu będzie z komentarzem Krzysztof Job.

Serdecznie zapraszamy!