Winni jesteśmy meldunek z meczu kadry OZPN-u U-15, który odbył się w Warszawie. Rywalem naszej ekipy była drużna akademii Legii Warszawa. Spotkanie chłopców Jarosława i Pawła Wolańskich wpisało się w cykl przygotowań do rundy rewanżowej rozgrywek międzyzwiązkowych o Puchar im. Kazimierza Deyny.

Mimo porażki 0:3 (wszystkie gole zdobył Szymon Włodarczyk, syn Piotra, reprezentanta Polski) nasz zespół zaprezentował się z dobrej strony. Na meczu obecny był trener kadry narodowej U-15 Marcin Dorna, który obserwował zawodników pod kątem gry w reprezentacji.

Jarosław Wolański (I trener U-15): W perspektywie całego meczu z drużyną Legii zagraliśmy dobre spotkanie, ale początek meczu w naszym wykonaniu był bardzo zły, dwa indywidualne proste błędy w obronie doprowadziły do utraty dwóch bramek, których przy dobrej dyspozycji zawodników defensywnych można było uniknąć. Od tego momentu nasza drużyna rozgrywała dobre spotkanie, mecz toczył się w szybkim tempie, a każda z drużyn miała swoje okazję bramkowe. Ten mecz przyniósł nam wymierne korzyści, ponieważ mieliśmy okazję do konfrontacji z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, a zawodnicy opolskiego ZPN mogli porównać swoje umiejętności piłkarskie na tle zawodników Legii. Jednak głównym celem była skuteczna realizacja zadań indywidualnych oraz taktycznych określonych przed meczem i z realizacji tych zadań jestem ogólnie zadowolony z wyłączeniem pierwszych 15 minut. Ten okres gry zostanie szczegółowo przeanalizowany. Całe spotkanie było rejestrowane więc po analizie wideo sztab szkoleniowy wyciągnie wnioski, które zostaną przekazane zawodnikom. Obecność Marcina Dorny było dla naszych zawodników okazja do zaprezentowania swoich umiejętności indywidualnych na tle jednej z najlepszych drużyn w Polsce. W lutym zagramy jeszcze dwa sparingi z drużynami KGHM Zagłębie Lubin i Wisłą Kraków, a później przyjdzie czas na rozgrywki międzyzwiązkowe.

OZPN U-15: Sapielak – Witek (41` Michał Wróbel), Kłosowski, Jadeszko, Szota – Kostuś (60` Konieczny), Maciej Wróbel, Gandziarowski, Kubik (60` Dąbrowski), Jaszczyk – Uryga

fot. J. Prondzynski /@akademialegii