Już po raz trzeci w tym sezonie kadry Opolskiego, Małopolskiego, Śląskiego i Podkarpackiego ZPN-u zmierzą się w turnieju eliminacyjnym im. Ireny Półtorak. Tym razem rywalizacja odbędzie się w Dębicy, a jej gospodarzem będzie ekipa z Podkarpacia.

Wczoraj kadra Adriana Matuszczyka i Sebastiana Drozda odbyła ostatni trening przed wyjazdem. Reprezentantki Opolskiego Związku Piłki Nożnej pracowały na obiekcie Silesiusa Kotórz Mały, który na co dzień walczy o punkty na poziomie Football World Klasy Okręgowej. Po obiedzie ruszyły do Dębicy, gdzie późnym wieczorem poznały turniejowy terminarz.

Los chciał, że w pierwszej potyczce (godzina 10:00) nasz zespół rozegra z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej. Faworytem tej rywalizacji będą rywalki, które do tej pory, w poprzednich turniejach, zgromadziły 10 punktów. Również jutro kadra OZPN zagra swoje drugie spotkanie. O 17:00 rozpocznie się mecz z gospodyniami – Podkarpackim ZPN.

Na koniec rywalizacji w Dębicy OZPN zmierzy się ze Śląskim ZPN-em. Zespół ten nie stracił do tej pory żadnych punktów, pewnie wygrywając wszystkie 6 spotkań. Ślązaczki zdobyły aż 22 bramki, tracąc przy tym zaledwie dwie.

Po turnieju w Dębicy młode opolanki czeka jeszcze jeden turniej eliminacyjny. Ten zostanie rozegrany na ternie Małopolskiego ZPN-u.