W minionym tygodniu reprezentacje województwa opolskiego U-14 i U-13 uczestniczyły w obozie sportowym w Zakopanem. Każda kadra liczyła 24 uczestników, z następujących klubów: OKS Odra Opole, UKS Rodło Opole, RTS Odra K-Koźle, LMKS Piast Gorzów Śląski, TS Chemik K-Koźle, UKS Football Academy Opole, UKS Spiders Krapkowice, OKS Olesno, UKS Lider Skarbimierz, BTP Stal Brzeg, KS Polonia Nysa, KS Fortuna Głogówek, MKS Pogoń Prudnik, GZ LZS Grodków, LZS Mechnice, LZS GKS Piomar Tarnów Opolski, LKS Atom Grądy Goświnowice, SMWSIR Koksownik Zdzieszowice, SKF Tor Dobrzeń Wielki i NKS Start Namysłów.

Głównym celem obozu było przygotowanie się do nachodzącego sezonu 2018/2019, w którym uczestniczyć będziemy w rozgrywkach o Puchar im. Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego, w zmienionym już makroregionie. Tam mierzyć się będziemy z reprezentacjami województw: Śląskiego, Małopolskiego i Podkarpackiego. W ciągu sześciodniowego pobytu pod Tatrami, nasi aplikowane mieli dwie jednostki treningowe dziennie. Trzecia – teoretyczna – poświęcona była analizie gry. Dodatkowo obie reprezentacje rozgrywały gry kontrolne, podczas których trenerzy obserwowali zawodników pod kątem motorycznym, technicznym, taktycznym oraz mentalnym, ale też oceniali realizację założeń przedstawionych przed meczami.

Trenerzy podczas zajęć koncentrowali się zarówno na aspektach technicznych zawodników, jak również na taktyce indywidualnej, grupowej i zespołowej. Bardzo dużo czas poświęcono grze całego zespołu w pressingu średnim i wyprowadzaniu ataku szybkiego. Duża ilość jednostek treningowych pozwoliła trenerom na optymalną ocenę wszystkich zawodników.

– Dzięki bardzo dobrym warunkom, które zastaliśmy na miejscu, mogliśmy pokusić się także o integrację chłopaków za pomocą gier i zabaw. Jedną z nich była organizacja turnieju piłkarskiego, w którym wzięły udział mieszane drużyny składające się z zawodników obydwu kategorii wiekowych oraz zespół złożony z kadry trenersko – opiekuńczej. Cieszymy się, że dostaliśmy możliwość wyjazdu na taki obóz, gdzie mogliśmy przyjrzeć się wszystkim powołanym młodym piłkarzom, ocenić ich walory oraz przyjąć sposób gry, który będziemy preferowali podczas rozgrywek, a do których mogliśmy się sumiennie zacząć przygotowywać. Przed nami jeszcze po jednej konsultacji selekcyjnej oraz szkoleniowej i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rozgrywek – podsumowuje zgrupowanie koordynator kadr OZPN, Filip Sikorski.

Sztab Szkoleniowy podczas obozu:

Koordynator: Filip Sikorski
Reprezentacja U-14: Marek Duraj
Reprezentacja U-14: Dominik Franek
Reprezentacja U-13: Grzegorz Zmuda
Reprezentacja U-13: Łukasz Wicher
Trener bramkarzy: Grzegorz Świerczek
Fizjoterapeutka: Karolina Seń
Kierownik: Wojciech Morka