Reprezentacje OZPN roczników 2007 i 2008 zakończyły zmagania w rozgrywkach Pucharu Kazimierza Deyny i Kazimierza Górskiego. W ostatniej kolejce, podopieczni Pawła Bzdęgi oraz Jarosława i Pawła Wolańskich rywalizowali z rówieśnikami Śląskiego Związku Piłki Nożnej, którzy nota bene awansowali do finałów ogólnopolskich. Mecze odbyły się w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym Stobrawa, w Kluczborku. Oba spotkania toczyły się w bardzo szybkim tempie i obfitowały w wiele składnych i przemyślanych akcji z obu stron,które przekładały się na stwarzanie doskonałych sytuacji bramkowych.

– Piłkarsko trudno jest dorównać zawodnikom ze Śląska. Tam młody piłkarz trafiający do kadry województwa rywalizować musi na danej pozycji z kolegami z najlepszych akademii piłkarskich, w tym akademii klubów z ekstraklasy i musi być najlepszy. O ile w piłce seniorskiej można wiele na boisku skorygować, na przykład taktyką, tak w piłce młodzieżowej, która jest spontaniczna, liczą się umiejętności indywidualne i w warunkach większej codziennej rywalizacji klubowej, nasi sąsiedzi mają lepszą sytuację. Oczywiście zaangażowania i determinacji nie można odmówić obu reprezentacjom – dzieli się cennymi uwagami trener edukator PZPN i trener Akademii Młodych Orłów, Andrzej Konwiński, który obserwował poczynani naszych wybrańców.

– Dla nas sezon reprezentacyjny się skończył. Teraz skupimy się nad analizą poczynań naszych piłkarzy i wyciąganiem wniosków. W przypadku rocznika 2007 trzyletni nabór, selekcja i szkolenie dobiegły końca. Przeprowadzone akcje szkoleniowe nie ograniczały się tylko do meczów i uczestnictwa w oficjalnych rozgrywkach PZPN. Odbywały się także zgrupowania i obozy, które podnosiły poziom integracji całego zespołu – podsumowuje Filip Sikorski, trener koordynator kadr wojewódzkich OZPN.

Kluczborski finał „Deyny i Górskiego” miał miejsce w sali konferencyjnej MKS-u Kluczbork, gdzie doszło do sympatycznego spotkania sztabu szkoleniowego ze swoim podopiecznymi. Nasi trenerzy wręczyli swym podopiecznym pamiątkowe koszulki reprezentanta Opolszczyzny. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie województwa opolskiego na arenie ogólnopolskiej oraz sumienność i zaangażowanie w podjęte wyzwania. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celów i powodzenia! Firmie Bedmet Sp. z o. o. z Opola, składamy serdeczne podziękowania za wsparcie sponsorskie kadr wojewódzkich OZPN!

Raport – 1 czerwca 2021.
Rocznik 2008: Bartosz Kucharski (UKS Rodło Opole), Patryk Kulbaka (KS Sooccer College Śląsk Łubniany) Filip Wolak, Oliwier Majcher (KS Polonia Nysa), Kacper Jagiełło (PLUKS Pomologia Prószków), Piotr Szyndralewicz (BTP Stal Brzeg), Maksymilian Walczyk (OKS Odra Opole), Ksawery Chatkiewicz (MKS Kluczbork), Maciej Garbowski (KS Soccer College Śląsk Łubniany). Ponadto grali: Marcel Szurgut (PLUKS Pomologia Prószków), Oskar Górniak (OKS Odra Opole), Mateusz Krzemiński (MKS Kluczbork), Mateusz Mozoła, Filip Nowacki (BTP Stal Brzeg), Jakub Seremet, Rafał Gaweł (KS Polonia Nysa), Dorian Myk, Maciej Złoczowski (KS Polonia Głubczyce)

Wynik: Opolski ZPN – Śląski ZPN 1:3
Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli : Mateusz Krzemiński.

Rocznik 2007: Jakub Gabrliszyn, Hubert Kulpa, Michał Olszewski (KS Polonia Nysa), Michał Droz, Paweł Zastepa, Łukasz Staniów, Dominik Kołodziej (OKS Odra Opole), Dawid Sudoł, Piotr Czopkiewicz (KS Małapanew Ozimek), Tomasz Hornatkiewicz (MKS Gogolin), Dawid Suślik (1.FC Chronstau-Chrząstowice). Ponadto grali: Franciszek Stasch (1.FC Chronstau-Chrzastowice), Błażej Basta, Franciszek Bobrowski, Borys Gołębiowski, Tomasz Konopka (MKS Gogolin), Marcin Kamski (LZS Ligota Oleska)

Wynik: Opolski ZPN – Śląski ZPN 2:6
Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli: Piotr Czopkiewicz i Marcin Kamski.

Wszystkie informacje dotyczące reprezentacji wojewódzkiej OZPN w tymi tabele i wyniki znajdują się pod linkiem https://pilkaopolska.pl/kadry-meskie-2