W sobotę 11 stycznia w hali OSiR w Kluczborku odbył się XXIX Turniej o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN w kategorii juniorów (do lat 40) oraz X Turniej Oldbojów o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN. Rozgrywki tradycyjnie wyłoniły Mistrzów w owych kategoriach.

Do zawodów przystępowały zespoły stworzone z byłych „wiodących” podokręgów piłkarskich OZPN tj. Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Nysa i Opole.

W rozgrywkach juniorów zespół z Kluczborka zdeklasował rywali. Już w pierwszym spotkaniu rozprawił się z drużyną z Opola pokonując ich 5:0, następnie pokonał Kędzierzyn-Koźle 3:1 i Nysę 3:0. Te dwa ostatnie zespoły w pierwszym swoim meczu podzieliły się punktami i bilansem bramkowym 3:3. Zespół z Opola pomimo wysokiej porażki na starcie Turnieju później pokonał Nysę 1:0 i zremisował z Kędzierzynem-Koźlem 1:1. Zawodnicy z Kluczborka zakończyli zmagania z 9pkt. i bilansem bramkowym 11:1. Drugie miejsce dla Opola (4pkt.), trzecie Kędzierzyn-Koźle (2pkt.) i czwarte Nysa (1pkt.). Królem strzelców w tej kat. został Mateusz Dukat (Kluczbork) z dorobkiem 6 goli, najlepszym bramkarzem Łukasz Jacyniuk (Opole), a najlepszym zawodnikiem Adam Kupka (Kędzierzyn-Koźle).

Seniorzy piłkarskich boisk z Kędzierzyna-Koźla również zakończyli zmagania z kompletem wygranych pokonując kolejno: Nysę 1:0, Kluczbork 3:1 i Opole 3:1. Wicemistrzem została drużyna z Kluczborka, która oprócz porażki z Kędzierzynem, pokonała Nysę 2:1 i zremisowała z Opolem 2:2. Zespół z Opola zdobył jeden punkt ulegając jeszcze po drodze Nysie 1:3. Sędziowie z Kędzierzyna-Koźla do 9 zdobytych pkt. dołożyli jeszcze 7 goli, tracąc 2. Drugie miejsce przypadło dla gospodarzy X Turnieju Oldbojów czyli dla Kluczborka (4pkt.), trzecie Nysa (3pkt.) i czwarte Opole (1pkt.). Królem strzelców w tej kat. został Robert Stobrawe (Kędzierzyn-Koźle) z wynikiem 4 bramek, najlepszym bramkarzem Tomasz Dąbrowski (Nysa), a najlepszym zawodnikiem Przemysław Dudek (Kluczbork).

Rozgrywki zakończono pierwszym w historii meczem o Superpuchar Opolszczyzny, w którym to zwycięzcy kat. juniorów Kluczbork zmierzył się z wygranym kat. seniorów Kędzierzynem-Koźle. Mecz premierowy zakończony honorowym remisem 1:1 bez dodatkowego rozstrzygnięcia.

W całych rozgrywkach tradycyjnie jak co roku uhonorowano najstarszego uczestnika zawodów. W tej edycji najstarszym okazał się Roman Pelc (Kluczbork). Zawodom towarzyszył również najlepszy spiker wśród sędziów Pan Paweł Kiszka.

Turniej w Kluczborku posiadał swoje hasło przewodnie, znane z rundy jesiennej obecnego sezonu czyli „Szacunek dla arbitra”. Trzeba przyznać, że zawody odbyły się w sportowej atmosferze, a mecze rozstrzygali powołani na turniej sędziowie: Mieczysław Tomsza, Eugeniusz Chojnowski i Krzysztof Chmura.

Dodatkowo Kolegium Sędziów dołączyło się do akcji charytatywnej dla chorego na SMA Patryka Radwańskiego. W trakcie Turnieju odbywała się m.in. sprzedaż ciast, z których cały dochód kierowany był na wymagającego specjalistycznej terapii genowej Patrysia. Oprócz kiermaszu smakołyków dokonano również zbiórki pieniędzy. Udało się zebrać kwotę 2 504zł, za co wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Również składamy wielkie podziękowania sponsorom Turnieju, dzięki którym uczestnicy mogli rywalizować o Mistrzostwo. M.in. Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej na czele z Prezesem Tomaszem Garbowskim, Burmistrzowi Miasta Kluczborka Jarosławowi Kielarowi, Marszałkowi Województwa Opolskiego Andrzejowi Bule, a także: Adam Sokołowski, Andrzej Olech, Beniamin Godyla, firmie Athletic, Feldman Restaurants.

Patronat medialny nad Turniejem objęła regionalna telewizja TVP3 Opole. Relacja z turnieju dostępna jest w programie Sport Opolski Extra z niedzieli 12 stycznia o godz. 21:40. Link TUTAJ.

Galeria zdjęć z Turnieju za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku.

Opublikowany przez Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej Niedziela, 12 stycznia 2020