Jak już informowaliśmy, Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej powierzona została organizacja międzypaństwowego meczu drużyn U-20 Polska – Portugalia. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 listopada, a będzie to mecz w ramach rozgrywek Europe Elite Group.

Jednak to władze PZPN-u przyklepać muszą wybór miejsca spotkania. Data meczu wymusza grę przy sztucznym oświetleniu, a tu najbliżej jest Stadion Miejski w Kluczborku, który posiada nowe jupitery. Bardzo blisko znajduje się też baza noclegowa, w postaci czterogwiazdkowego Hotelu Spałka. To także jeden z „paragrafów” organizacyjnych piłkarskiej centrali.

– W środę wybieramy się do Kluczborka, aby omówić szczegóły. W najbliższy poniedziałek (11 września) stadion MKS-u zostanie zlustrowany przez przedstawicieli PZPN-u odpowiedzialnych za organizację meczów reprezentacji młodzieżowych. Po niej musimy wysłać do Warszawy pełną dokumentację organizacyjną meczu. Zostaliśmy wyróżnieni, przyjęliśmy wyzwanie i zrobimy wszystko, żeby spełnić każdy wymóg stawiany przeprowadzeniu tego spotkania – mówi prezes OZPN-u, Tomasz Garbowski.