Junior Coach to projekt edukacyjny skierowany do uczniów i młodych piłkarzy, którzy w przyszłości chcieliby spróbować swoich sił jako trenerzy asystencki, a później i samodzielni szkoleniowcy. Opolski Związek Piłki Nożnej prowadzi dwa takie kursy – w Prószkowie i Opolu.

Projekt ten to pierwszy krok do zdobycia uprawnień trenera piłki nożnej. Trwa on 42 godziny, podczas których dowiesz się, jak wygląda i jak przygotować trening piłkarski, jak odpowiednio przeprowadzić rozgrzewkę i dopasować ją do zawodników w różnym wieku. Wszyscy uczestnicy są przeszkalani również w udzielaniu pierwszej pomocy.

Po zaliczeniu kursu można zdobywać doświadczenie będąc asystentem szkoleniowca w klubie piłkarskim. A jeśli wtedy uznasz, że chcesz być drugim Michałem Probierzem, Markiem Papszunem, Pepem Guardiolą czy Jurgenem Kloppem – będziesz mógł ukończyć kurs trenerski, zdobyć licencję i rozpocząć swoją karierę.

Obecnie Opolski Związek Piłki Nożnej realizuje dwa takie kursy. Jeden odbywa się w Prószkowie, na obiektach Pomologii. Drugi w Opolu.

Projekt jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.