W najbliższy weekend młodzi i perspektywiczni sędziowie z województw opolskiego, śląskiego i małopolskiego spotkają się po raz drugi w tym sezonie na zgrupowaniu makroregionalnego programu mentorskiego.

W listopadzie ubiegłego roku sędziowie wytypowani przez Komisję Szkoleniową KS OZPN wybrali się do Bielska-Białej, gdzie wraz z kolegami z innych województw na obiektach klubu BTS Rekord przez dwa dni uczestniczyli w treningach praktycznych, wykładach teoretycznych oraz mieli okazję obserwować mecz trzeciej ligi.

Tym razem druga odsłona zgrupowania przenosi się pod Kluczbork, a mianowicie do Bogdańczowic. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona udostępni swój obiekt na poczet zjazdu sędziów i prelegentów. W planach zgrupowania analogicznie do jesiennej odsłony są również wykłady, treningi oraz obserwacja meczu 3. ligi, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Kluczborku.

Miło nam poinformować, że prelegentami zgrupowania będą m.in. sędzia zawodowy, dwukrotny finalista Pucharu Polski Piotr Lasyk, a także asystenci zawodowi Ekstraklasy Krzysztof Myrmus i Arkadiusz Kamil Wójcik, obserwator Ekstraklasy Piotr Przybyłowski oraz sędzia trzeciej ligi Michał Bobrek. Oczywiście oprócz gości z innych województw nadzór nad przebiegiem zgrupowania sprawować będą nasi szkoleniowcy: Marcin Kochanek i Szymon Łężny.

Całość rozpocznie się w sobotę w godzinach porannych, a zakończy w niedzielę późnym popołudniem.