Projekt Mobilnego AMO na Opolszczyźnie rozpoczął swoją działalność 1 marca br. Po wakacyjnej przerwie „tourne” trenerów Andrzeja Konwińskiego i Wojciecha Morki ma się w najlepsze. Na opolskiej mapie prelekcji i treningów pojawia się coraz więcej miejscowości, a wyprawy obejmują obszar praktycznie całego województwa.

Szkolenia dla wszystkich chętnych trenerów, nauczycieli i animatorów z zakresu treningu dzieci i młodzieży w kategorii Orlik oraz Młodzik są bezpłatne. Zajęcia prowadzone są trzy razy w tygodniu. Po odwiedzeniu każdego powiatu nasi trenerzy pojawiają się tam ponownie, gdzie przeprowadzają kolejne szkolenie, tym razem w innej gminie danego powiatu.

– Zajęcia składają się z trzech części. Każda z nich trwa godzinę. Zaczynamy od wykładu teoretycznego, który dotyczy priorytetów szkolenia. Następnie przewidziany jest trening pokazowy ściśle powiązany z częścią teoretyczną, z grupą 16 zawodników lub zawodniczek z danej kategorii wiekowej. Na koniec odbywa się gra selekcyjna. Każdy z przybyłych trenerów liczyć może na bezpłatne materiały szkoleniowe – precyzuje plan trener Konwiński.

– Liczymy na współpracę z trenerami klubowymi z całego województwa. Zachęcamy do współpracy lokalne samorządy, kluby oraz szkoły, które chciałyby zorganizować szkolenie na terenie swojej gminy. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji dotyczących naszego przyjazdu – zachęca Morka. – Aktualnie realizowane są warsztaty, których tematem jest „Intensywność treningowa”, a podczas zajęć praktycznych skupiamy się na „Przenoszeniu ciężaru gry w wolne strefy boiska” – dodaje.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszym sztabem szkoleniowym MAMO: Andrzej Konwiński, I trener, tel. 501558569, e-mail: andrzej.konwinski@pzpn.pl, Wojciech Morka, II trener, tel. 501558560, e-mail: wojciech.morka@pzpn.pl oraz odwiedzania strony projektu w serwisie Łączy Nas Piłka: https://www.laczynaspilka.pl/amo-lista-aktualnosci,mobilne-amo-opolskie,32304092.html.

Polecamy także film promujący z Prudnika oraz kilka zdjęć z wizyty naszych coachów w Praszce.

Gościmy PZPN

Powiat Prudnicki ugościł Akademię Młodych Orłów.Kto zechciał, ten się szkolił. W doborowym gronie!Łączy nas piłka!Co robi ta oddolna inicjatywa, klik, w materiał.

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Prudniku Wtorek, 16 października 2018

? ? ⚽ Mobilna Akademia Młodych Orłów ma się jak najlepiej ?? Oto kilka obrazków z ostatniej wizyty w Praszka i zapowiedź nieco większego materiału o aktualnych poczynaniach "mobilków" ?

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Czwartek, 25 października 2018