W mijającym tygodniu prezes OZPN-u Tomasz Garbowski podpisał już drugą umowę o współpracy z partnerem związku. Tym razem przy Damrota 6 zjawił się Marcin Koźlik, reprezentujący opolską firmę Columbex. – Od 1991 roku zajmujemy się produkcją, sprzedażą i dystrybucją pucharów, statuetek, medali, dyplomów i i innych trofeów sportowych – przypominał Koźlik.

– Mamy swoją wyrobioną renomę nie tylko w województwie opolskim. Sprzedajemy swoje produkty w całej Polsce, ale również w Czechach, Słowacji i Niemczech. Znani też jesteśmy z tego, że bierzemy udział w imprezach dla dzieci, a nie są to tylko imprezy związane z piłką nożną, ale z wieloma innymi dyscyplinami sportowymi. To nasza kolejna umowa z OZPN-em, tym razem na dłuższy okres, gdyż dwuletnia. Wychodzimy z założenia, że podpisywanie i realizowanie umów jest korzystne dla obydwu partnerów. Nie dość, że precyzuje wiele spraw, to jeszcze pozwala na długofalowe planowanie wszystkich działań, a to wiąże się z finansami. Dla naszej firmy to oczywiście prestiż podpisanie umowy z OZPN-em na dwa lata. Liczę, że dzięki tej umowie moja firma dotrze do jeszcze większej liczby klubów piłkarskich na Opolszczyźnie. Nie bez znaczenia jest fakt, że naszej firmie najbliżej jest jednak do piłki nożnej, ponieważ założycielem firmy był mój ojciec, który był piłkarzem. Do dzisiaj interesuje się futbolem i „żyje” nim.
Znamienne są słowa prezesa Garbowskiego po podpisaniu kolejnej umowy.

– Z naszymi partnerami, którzy sprawdzili się we wcześniejszej współpracy, podpisujemy umowy na dłuższy czas – podkreślał Garbowski. – To oczywiście przemyślana, długofalowa polityka. Związek będzie w ten sposób promował swoich dotychczasowych partnerów. Będzie to również z korzyścią dla wszystkich klubów zrzeszonych w OZPN-ie.