W Warszawie spotkały się najlepsze drużyny z poszczególnych województw
w kategoriach U-11 i U-12, by rywalizować w halowym turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Turniej, który był weryfikacją piłkarskich umiejętności na tle zespołów
z innych regionów, obfitował w wiele emocji, mecze na wysokim poziomie i dużą ilość strzelonych bramek.

 

Po zaciętej rywalizacji w kategorii U-11 po prestiżowe trofeum sięgnęło AP KGHM Zagłębie Lubin,
a w kategorii U-12 ze zwycięstwa cieszyła się AP Pogoń Szczecin.

Województwo opolskie reprezentowane było w turnieju przez zwycięzców eliminacji wojewódzkich:
KS Polonia Nysa (U-11) i Football Academy Opole (U-12). Niestety obie nasze drużyny zakończyły rywalizację w fazie grupowej, musząc uznać wyższość przeciwników w każdym meczu. Trenerzy obu ekip są jednak przekonani, że była to cenna lekcja, która przyniesie efekty w przyszłości.


 Zdj. KS Polonia Nysa

 Zdj. Łączy nas piłka

Paweł Jędrzejewski, trener Football Academy tak podsumował udział w warszawskim turnieju:  – Bardzo się cieszę, że udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego finału tak dużej imprezy. Rozmach, z jakim zorganizowano zawody budzi podziw i uznanie. Fajnie było być częścią takiego wydarzenia. Bardzo dziękuję wszystkim naszym Rodzicom za doping i pomoc w wyjeździe oraz Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie organizacyjne. Wyjazd, poza aspektami sportowymi, był świetną okazją do integracji zawodników oraz trenerów z zawodnikami. Dla wielu z nich był to pierwszy tak poważny turniej w życiu. Sama rywalizacja stała na nieosiągalnym dla nas poziomie. W starciu z tak wymagającymi przeciwnikami, musieliśmy zaakceptować nasze braki i ograniczenia. I choć zebraliśmy niełatwe doświadczenia i srogą lekcję futbolu, to jestem przekonany, że w przyszłości to zaprocentuje. Przed nami wymagający sezon zreformowanej ligi młodzika oraz wojewódzki finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”,
w którym ponownie zamierzamy powalczyć o bilet do Warszawy,w myśl zasady, że jeśli chcesz się rozwijać, to musisz rywalizować z mocnymi.

O komentarz poprosiliśmy również trenera Marcina Krótkiewicza z KS Polonia Nysa:
Organizacja turnieju stała na dobrym poziomie, do tego transmisja w internecie, międzynarodowi sędziowie, a na trybunach najważniejsze postaci polskiej piłki nożnej. Mecze rozegrane były na bardzo dobrym poziomie, widać było że każda drużyna została dobrze przygotowana do turnieju . Dla nas udział
w takim turnieju był już nagrodą, w końcu znaleźliśmy się w 16 najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. Mimo porażek nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony, w każdym meczu walczyli od pierwszej do ostatniej sekundy. Dla nas trenerów i zawodników, była to bardzo dobra przygoda piłkarska, z której na pewno wyciągniemy odpowiednie wnioski.

Turniej bacznie obserwował Zbigniew Boniek, Prezes PZPN, który tuż po jego zakończeniu dokonał krótkiego podsumowania imprezy: – Za nami fantastyczna impreza, w której brali udział najlepsi chłopcy
z drużyn klubowych z całej Polski. Było dużo dramaturgii, emocji związanych z rzutami karnymi. Niektóre mecze stały na naprawdę wysokim poziomie. Widziałem kilku ciekawych zawodników. Powinniśmy jak najszybciej zacząć dużo grać na hali, bo granie na hali wiąże się z pressingiem, jest dużo techniki, wymian piłki. Za rok będzie to jeszcze ciekawszy turniej.


 Zdj. KS Polonia Nysa

Wyniki (U-11)

Polonia Nysa – APPN Mielec 0:2

AP Pogoń Szczecin – KKP Korona Kielce 2:0

APPN Mielec – KKP Korona Kielce 0:2

Polonia Nysa – AP Pogoń Szczecin 0:2

AP Pogoń Szczecin – APPN Mielec 2:0

KKP Korona Kielce – Polonia Nysa 2:0

Skład KS Polonia Nysa:  Jakub Gabryliszyn, Łukasz Oleksyk, Kajetan Żarów,Sławomir Sosulski, Antoni  Piwowarczyk, Mateusz Gręda, Marcel Błoch, Jakub Seremet, Jakub Wilman, Artur Kinasz. Trenerzy:  Rafał Mazański, Marcin Krótkiewicz.

 

Wyniki (U-12)

GKS Gieksa Katowice – Tarnovia Tarnów 0:0

Gryf Wejherowo – Football Academy Opole 2:0

Tarnovia Tarnów – Football Academy Opole 6:0

GKS Gieksa Katowice – Gryf Wejherowo 3:0

Gryf Wejherowo – Tarnovia Tarnów 1:0

Football Academy Opole – GKS Gieksa Katowice 0:6

Skład Football Academy Opole: Maciej Kucharuk, Mateusz Stolarczyk, Patryk Szyndzielorz, Emil Rak, Radosław Wójcicki, Alan Dziura, Igor Miśtalski, Mateusz Lasek, Adam Hankus. Trenerzy: Paweł Jędrzejewski, Patrycja Sajdak.


 Zdj. Łączy nas piłka

 Zdj. Łączy nas piłka