Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu piłką nożną wśród najmłodszych, Opolski Związek Piłki Nożnej zorganizował, po raz pierwszy, obóz sportowo-rekreacyjny dla zawodników z roczników 2006-2008. Między 18 a 25 sierpnia 29 śmiałków z całego województwa przebywało w nadmorskiej miejscowości Pogorzelica, gdzie czas wypełniony był masą sportowych emocji i atrakcji, pozytywnych wrażeń oraz wakacyjnego wypoczynku.

 

– Program obozu został tak ułożony, by maksymalnie wykorzystać czas na szlifowanie formy sportowej oraz na dobrą zabawę. Był to naprawdę intensywny tydzień, w trakcie którego zawodnicy mogli trenować pod okiem profesjonalnej kadry na bardzo dobrze przygotowanych obiektach w Niechorzu i Trzęsaczu. Bardzo cieszy spore zainteresowanie obozem zawodników z różnych ośrodków sportowych, praktycznie z całego regionu. Dzięki temu młodzi piłkarze mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników
z innych klubów  – podkreślał Filip Sikorski, jeden z pomysłodawców wakacyjnego wyjazdu.

Oprócz zajęć teoretycznych, porannych rozruchów, treningów piłkarskich i bramkarskich zawodnicy wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich, w tym jednym rozgrywanym na plaży. Rywalizacja w obu była niezwykle zacięta, a losy pierwszych miejsc ważyły się do ostatnich meczów. Współzawodnictwo
w konkursie wiedzy piłkarskiej również wzbudziło wiele emocji. Zawodnicy musieli zmierzyć się
z podchwytliwymi pytaniami przygotowanymi przez trenerów. Jak się okazało, zadanie to nie było aż tak trudne, gdyż na podium znalazło się aż 5 drużyn.

Na obozie nie było ani chwili na nudę, czas pomiędzy treningami wypełniony był szczelnie dodatkowymi atrakcjami. Podczas wizyty w parku linowym niektórzy musieli stanąć oko w oko ze swoimi słabościami
i dzielnie starali się je pokonać. W największym na Pomorzu aqua parku wszyscy świetnie się bawili
w wodnej dżungli i na wodnych torach przeszkód oraz łamali granice prędkości na ekstremalnych zjeżdżalniach.  Do tego doszła jeszcze wieczorna zabawa przy ognisku i pieczenie kiełbasek, jak również przejażdżka Nadmorską Koleją Wąskotorową i wizyta w Parku Miniatur, tak więc wrażeń było pod dostatkiem.

Zawodnicy byli objęci stałą opieką fizjoterapeutyczną. Każdy pretekst był dobry, by zajrzeć do pokoju pani Martyny, która nie miała chwili wytchnienia. Przeprowadziła również z uczestnikami testy sprawności motorycznej, których wyniki będą przekazane rodzicom.

Wszyscy uczestnicy obozu przeszli też chrzest, podczas którego musieli wykonać zadania przygotowane przez samego Neptuna i jego ekipę. Śmiechu było co nie miara, konkurencje wymagały nie lada odwagi
i kreatywności, a mimo to wszyscy przeszli próbę pozytywnie.

Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie obozu, podczas którego każdy z jego uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i prezenty. Do tego wręczono nagrody za poszczególne turnieje i konkursy oraz nagrody specjalne dla wyróżniających się zawodników, największego walczaka, najsprawniejszego zawodnika, jak i pupilków obozu. Jako, ze każdy był przez spędzony wspólnie tydzień bardzo aktywny, nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Tytuł „wzór obozu” czyli zawodnika godnego naśladowania zarówno na boisku, jak i poza nim otrzymał Filip Czechowski. Dodatkowe wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Paskal Ceglarek i Mateusz Trepka.

W ostatnim dniu obozu zawodnicy udali się do Szczecina na mecz pomiędzy tamtejszą Pogonią,
a Lechią Gdańsk. Wizyta na ekstraklasowym stadionie była niespodzianką zaplanowaną przez trenerów, a w połączeniu z ciekawym meczem pełnym zwrotów akcji i bramek okazała się dużym przeżyciem dla młodych piłkarzy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Lechii, która pokonała Pogoń 3:2, a my mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną do Opola.

 

https://www.facebook.com/pg/bawinaspilka/photos/?tab=album&album_id=905391002986431