Podczas oglądania piłkarskich spektakli pamiętajmy o niezbędnych środkach ostrożności. Fot. Mirosław Szozda

W terminie nie krótszym niż 48 godzin przed rozpoczęciem zawodów oraz potwierdzenie zgłoszenia wynikami badań, to najnowsze wytyczne Zarządu Opolskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie postępowania przy ograniczaniu transmisji Covid-19.

Władze OZPN uchwałę taką podjęły podczas specjalnego posiedzenia, które odbyło się 20 sierpnia. W jego trakcie opracowany został także wielopunktowy Regulamin minimalizujący stopień zagrożenia epidemicznego. Jego realizacją zajmie się Wydział Gier, który na jego podstawie podejmie decyzję do co dalszego losu konkretnego spotkania.

Przypomnijmy, że aktualnie sprawa dotyczy rozgrywek BS 4 ligi opolskiej, z której harmonogramu wypadło na razie 5 spotkań. Wszystko wskazuje na to, że najbliższa seria gier naszych reprezentatywnych rozrywek przeprowadzona zostanie bez zakłóceń, a to dobra wiadomość dla opolskich klubów i ich sympatyków.

Zarząd OZPN sugeruje wnikliwe zapoznanie się z Regulaminem (jest w załączniku pod tekstem), przestrzeganie jego postanowień oraz zachowanie zdrowego rozsądku podczas meczów.

Załączniki