Na co dzień z kamienną twarzą rozstrzygają piłkarskie spotkania. Tym razem z piłką przy nodze sami stanęli do rywalizacji udowadniając, że doskonale wiedzą o co w tym wszystkim chodzi uwalniając przy okazji ogromne pokłady emocji. Były więc widowiskowe akcje, bramki „a’la stadiony świata” i „cieszynki” rodem z Łazienkowskiej, San Siro, czy Camp Nou. Nie zabrakło oczywiście boiskowych spięć kończących się nierzadko faulami, za które sami sprawcy w nieco innych okolicznościach i rolach bez zastanowienia wymierzaliby sprawiedliwość sięgając do kieszeni po kartki koloru żółtego.

Tak właśnie wyglądały rozegrane w minioną sobotę (27 stycznia b.r.) Mistrzostwa Opolszczyzny Sędziów w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN. Areną zmagań arbitrów była piękna, nowoczesna hala sportowa w Nysie, której pozazdrościć mogą inne, podobnej wielkości miasta naszego województwa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Nysy – Kordian Kolbiarz. Z pozycji trybun sportową formę „panów w czerni” oceniał m.in. związkowy „wódz” Tomasz Garbowski, natomiast w podwójnej roli wystąpił Arkadiusz Przystał, który będąc szefem sędziowskiej braci w naszym regionie oprócz kibicowania nie bał się przywdziać piłkarskiego trykotu notując przy tym zdobycz bramkową dla nyskich weteranów.

Same zawody podzielono na dwie grupy. W jednej konkurowali urodzeni nieco wcześniej, drugą tworzyli sędziowie, którzy nie przekroczyli jeszcze 40 roku życia. W stawce tych pierwszych nie miała sobie równych drużyna z Nysy, która z kompletem punktów sięgnęła po najcenniejsze trofeum. Nieco dłużej trwało wyłonienie zwycięzcy w turnieju juniorów. Tam na mecie rozgrywek 3 zespoły zgromadziły identyczną ilość punktów i o tym kto sięgnie po największe zaszczyty decydowała tzw. mała tabela. W niej identyczny dorobek punktowy i bramkowy zgromadziły Kluczbork i Nysa i właśnie te ekipy stanęły do serii rzutów karnych, by wyłonić mistrza 27.edycji zabawy.

Konkurs karniaków wygrali kluczborczanie (4-3), którzy w wielkiej euforii świętowali zdobycie tytułu. Nyska impreza miała też swoich indywidualnych bohaterów. Królem strzelców sędziowskiej młodzieży został Szymon Łężny (Kluczbork), z kolei wyróżnienie dla najlepszego bramkarza powędrowało do Waldemara Szeremety (Nysa). Wśród seniorów tytuły te przypadły odpowiednio Tomaszowi Dąbrowskiemu (Nysa) i Adamowi Jochemowi (Kędzierzyn-Koźle). Statuetkę dla najstarszego uczestnika zawodów odebrał natomiast Tadeusz Mróz (Nysa), rocznik 1950.

Mistrzowski zespół juniorów Kluczborka tworzyli: Adrian Czpak, Marcin Filarski, Janusz Gruszka, Szymon Łężny, Przemysław Mielczarek, Tomasz Okaj, Miłosz Pukajło, Karol Strąg, Łukasz Ślusarek i Arkadiusz Zadworny. Trenerem zespołu był Tomasz Wąsiak, a kierownikiem Dawid Matyszczak.

Zwycięska drużyna seniorów Nysy wystąpiła w składzie: Tomasz Dąbrowski, Marcin Biegun, Jarosław Klecza, Artur Kulpa, Leszek Malara, Tadeusz Mróz, Paweł Pępek, Arkadiusz Zadrożny, Rafał Mazański, Jan Kumka i Arkadiusz Przystał. Jej trenerem był Ryszard Wawro, a kierownikiem Anna Kalita.

Mistrzostwa Opolszczyzny Sędziów w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów OZPN, Nysa 27 stycznia 2018.

JUNIORZY
Opole – Nysa 0-1
Kluczbork – Kędzierzyn-Koźle 4-1
Opole – Kluczbork 1-0
Nysa- Kędzierzyn-Koźle 2-1
Kędzierzyn-Koźle – Opole 0-3
Nysa – Kluczbork 2-3

Tabela końcowa
Kluczbork 3 6 7-4
Nysa 3 6 5-4
Opole 3 6 4-1
Kędzierzyn-Koźle 3 0 2-9

SENIORZY (+40)

Opole – Nysa 0-2
Kluczbork – Kędzierzyn-Koźle 1-4
Opole – Kluczbork 1-3
Nysa – Kędzierzyn-Koźle 2-0
Kędzierzyn-Koźle – Opole 6-0
Nysa – Kluczbork 1-0

Tabela końcowa
Nysa 3 9 5-0
Kędzierzyn-Koźle 3 6 10-3
Kluczbork 3 3 4-6
Opole 3 0 1-11

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej na 29 stycznia 2018

Reporter Mirosław Szozda.

Załączniki