Nadrzędnym celem jaki w rozpoczętym niedawno roku postawił przed sobą Wydział Szkolenia OZPN-u jest kształcenie i dokształcanie kadry trenerskiej naszego województwa. W ostatni weekend stycznia, w Kędzierzynie Koźlu i Opolu zorganizowane zostały dwie cieszące się dużym zainteresowaniem konferencje.

W sobotę, w hotelu Solidaris i hali sportowej Zaksa K-Koźle, zebrała się grupa 137 trenerów, a swoimi wiadomościami podczas wykładów teoretycznych podzielili się Paweł Grycman, trener UEFA Elite Youtch oraz zaproszony z Niemiec Peter Schreiner, trener UEFA PRO, były menadżer Schalke 04 Gelsenkirchen. Obie prezentacje poświęcone były szkoleniu dzieci i młodzieży, podczas których prelegenci główną uwagę zwracali na detale techniczne, szybkość podejmowania decyzji oraz szukanie wolnych przestrzeni w grze ofensywnej.

Część popołudniowa poświęcona była realizacji zajęć teoretycznych w praktyce. Trening pokazowy na zespole WLJ TS Chemik K-Koźle przeprowadził Schreiner. Następnego dnia w Centrum Sportu w Opolu odbyła się krótka, bo czterogodzinna konferencja warsztatowa, w której udział wzięło 30 trenerów. Podobnie jak dzień wcześniej zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Ich tematem była: Finalizacja akcji ofensywnych w atakowaniu grupowym.

Bardzo ciekawym zajęciom przeprowadzonym na zespole MKS MOSiR Opole – rocznik 2014, bacznie przyglądała się grupa trochę zmarzniętych, ale zadowolonych szkoleniowców, na których po zajęciach czekała gorąca kawa, herbata i drobny poczęstunek. Sposób prowadzenia zajęć, bogata wiedza, doświadczenie prelegentów oraz łatwość nawiązywania kontaktu z zawodnikami i trenerami zrobiła na uczestnikach obu konferencji duże wrażenie.

Opolskie warsztaty cieszyły się zainteresowaniem nie tylko trenerów z naszego województwa. Wydział szkolenia dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w ich organizację. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pana Andrzeja Buły, marszałka województwa Opolskiego, który swoim patronatem objął obie konferencje.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1796994003697479.1073741990.524884664241759&type=1&l=4b3143f176

Przygotował Krzysztof Job, referent ds. kursów trenerskich.