Tylko Stal Brzeg nie wywalczyła punktów w ten weekend na boiskach grupy 3 III Ligi. Ale też brzeżanie mieli zadanie najtrudniejsze – na wyjeździe mierzyli się z liderem tabeli Polonią Bytom. Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Polonii Nysa, a po komplet oczek sięgnął MKS Kluczbork.

I to właśnie biało-niebiescy są w najlepszej sytuacji. Jako jedyni z opolskich przedstawicieli na tym poziomie mogą spać spokojnie. Po zwycięstwie z Wartą Gorzów Wielkopolski 1:0 MKS zajmuje obecnie 9. lokatę, mając na koncie 34 punkty. Do podium kluczborski zespół traci 15 oczek, nad strefą spadkową ma 11 przewagi – w skrócie środek tabeli.

Trzy pozycje niżej plasuje się Polonia Nysa. W tej serii gier nysianie mogą nieco żałować, że nie udało się im pokonać w Zabrzu rezerwy Górnika. Bramek kibice nie oglądali. Na pewno ten punkt jest dla Polonii ważny, ale ich komplet spowodowałby względny spokój na co najmniej 2 tygodnie. Na ten moment zespół Łukasza Czajki ma 6 punktów przewagi nad Chrobry II Głogów, który jest pierwszym w czerwonej strefie. Pamiętajmy jednak, że Polonia wszystkie mecze wiosną gra na wyjazdach, bo nawet jeśli jest gospodarzem, to podejmuje rywali w Grodkowie. A na obcym obiekcie nysianom udało się wygrać tylko raz – tydzień temu pokonali właśnie drugą drużynę w Głogowie.

W najtrudniejszej sytuacji są brzeżanie. Obecnie zajmują oni 15. miejsce – ostatnie bezpieczne. Nad Chrobrym mają tylko 2 punkty przewagi, więc jak można łatwo policzyć, jedno zwycięstwo i jedna porażka może sytuację odwrócić. W ten weekend Stal przegrała, ale z samej gry powinna być zadowolona.

W tym wszystkim jest jednak mały, a w rzeczywistości bardzo duży szkopuł. Nasi trzecioligowcy muszą bardzo intensywnie zerkać na II Ligę. Tam mocno zagrożone spadkiem są trzy zespoły, które, w przypadku degradacji, lądują w „naszej” grupie. Obecnie, wśród czterech spadkowiczów, są Zagłębie II Lubin, Śląsk II Wrocław i Górnik Polkowice. Do końca sezonu pozostało 6 kolejek, więc jest jeszcze o co grać.

Matematyki się nie oszuka. A co za tym idzie dobrze będzie zakończyć wiosnę w III Lidze na miejscu 12. A tak najlepiej, to jeszcze wyżej.