Adam Junkiert i Waldemar Antkowiak już na wspólnym szlaku. Fot. Jacek Nałęcz

Nie na lokalnym boisku, a zarezerwowanym na ten czas placu gry zwanym PZU Areną, z nowym sezonem wystartowały rozgrywki opolskiej klasy B. W kluczborskim Kampusie Stobrawa zameldowały się drużyny LZS-u Sparta Krzywizna i LZS-u Lasocice Wielkie, ale zanim  rozpoczęły walkę o ligowe punkty, odbyło się coś na kształt ceremonii oficjalnie otwierającej rywalizację na naszym najniższym piłkarskim poziomie.

– Działam w piłce bardzo długo, ale nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby najniższa liga mogła mówić o sponsorze rozgrywek i nie wiem, czy w Polsce jest drugi taki przypadek. Bardzo się cieszę z tego, że mogliśmy podjąć taką współpracę z firmą Versus Football. Nie będzie też tak, że za chwilę do klubów popłyną wielkie pieniądze, ponieważ jest ich zbyt wiele i nie na tym to ma polegać w lidze amatorskiej. Chcemy jednak stworzyć warunki, żeby klubom z B-klasy było lżej i poprzez wsparcie sponsora także dla działań marketingowych OZPN, mam tu na myśli pokazywanie waszych meczów poprzez naszych reporterów, ktoś zwrócił na was uwagę. Życzę wszystkim udanych rozgrywek i przede wszystkim zdrowia – przemówił wiceprezes Waldemar Antkowiak.

– Napisałem po prostu pismo do OZPN, zaproponowałem współpracę i odzew był pozytywny. Nasza firma powstała w 2009 roku a od roku 2013 zajmuje się produkcją i dystrybucją piłkarskich strojów. Nie jesteśmy tak znaną i drogą marką jak choćby Adidas czy Nike i nasza oferta skierowana jest do tych mniej zamożnych klubów. Ponieważ chcieliśmy „pchnąć” nasze działania marketingowe na dobre tory, a że ubieramy już zespół z Krzywizny, pomyślałem, że można to rozszerzyć na całą opolską B-klasę – mówi Adam Junkiert, właściciel Versusa.

Konkretnie ode sezonu 2020/2021 każdy opolski klub popularnej „B-undesligi” liczyć będzie mógł na specjalny rabat przy zakupie strojów, czy piłek. – To taki symboliczny Voucher, wystarczy występować w naszej B-klasie i się z nami skontaktować, najlepiej poprzez stronę http://versusfootball.pl/. Jesteśmy firmą tanią, ale dobrą, a dla naszych klubów będzie jeszcze taniej – zachęca Junkiert.

W niedzielę pan Adam pełnił także rolę trenera ekipy z Krzywizny i na ławce zastąpił nieobecnego Adama Szycowskiego. Oczywiście jego podopieczni byli żywą reklamą jego dzieła, ponieważ wystąpili w firmowych strojach Versusa i prezentowali się świetnie. Gorzej było na boisku, chociaż nie aż tak źle. Po trafieniach Dawida Świerczyńskiego i Tomaszka Mieszkalskiego przegrali z Lasowicami 0:2, ale tragedii z tego nie robili. – W letniej przerwie dokonaliśmy małej rewolucji kadrowej. Dziś w pierwszym składzie było sześciu nowych zawodników i musimy się po prostu zgrać – opiniował po spotkaniu tymczasowy szkoleniowiec „bordowych”.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy jeszcze, że inauguracyjne zawody w Kluczborku poprowadził Jacek Babiarz. Tuż przed pierwszym gwizdkiem kapitanowie obu drużyn odebrali startowe futbolówki, zaś przedsiębiorstwo Versus Football zarejestrowane jest w Kędzierzynie-Koźlu, choć na pełnych obrotach działa w Kluczborku. Niech się kopie opolska B-klasa!

⚽🎤🤝💪 Było słowo wstępne, "grabula" z Versus Football, czyli sponsorem i masa walki na boisku, oczywiście w duchu…

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

Reporter i zdjęcia Jacek Nałęcz