W dniach 21-28 sierpnia br., w Gogolinie, odbyło się zgrupowanie kadr wojewódzkich zawodników z roczników 2005 i 2007. Całe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, PNWM – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Gminy Gogolin, klubu MKS Gogolin i Hotelu Karolinka w Gogolinie oraz sponsora kadr OZPN firmy Bedmet.

Był to także kolejny etap współpracy naszego Związku z „niemieckim ZPN-em” z Sachsen-Anhalt. W ostatnim tygodniu wakacji na nasze zgrupowanie przyjechała bowiem grupa zawodników z Niemiec z kategorii wiekowych U-16 i U-14. W planie tegorocznego zgrupowania szkoleniowego znalazło się więc miejsce dla wspólnych treningów i wymiany myśli szkoleniowych obu narodów.

– Konkretnie trenerzy niemieccy i polscy mogli podpatrywać organizację oraz zastosowane środki treningowe, które są wykorzystywane w procesie szkolenia przyszłych piłkarzy. Oprócz gier kontrolnych pomiędzy reprezentacjami OZPN i FSA obyły się też wspólne zajęcia teoretyczne oraz gry i zabawy, a także warsztaty prowadzone przez specjalistów – precyzuje koordynator kadr OZPN, Filip Sikorski

W Gogolinie swoją prelekcję wygłosiła psycholog sportu Ewę Stellmach, zaś prezentacja treningu motorycznego prowadzona była przez naszego fizjoterapeutę, a zarazem trenera przygotowania motorycznego – Michała Drążka. Zawodnicy na stałe mieli dostęp do pływalni, a wszystkie zajęcia praktyczne odbywały się na pięknym i dobrze przygotowanym obiekcie sportowym w Gogolinie. Nie zabrakło również zajęć kulturalnych. Obozowicze udali się na Górę Św. Anny, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili najciekawsze zaułki turystycznego obiektu.

Zorganizowany został również turniej piłkarski w wersji Funinio z bandami, w którym uczestniczyły mieszane drużyny polsko-niemieckie, tak aby jeszcze bardziej zintegrować obie grupy. Wisienka na torcie były kontrolne z rówieśnikami z Niemiec. Pierwsze spotkanie (drużyna 2007) nasi chłopcy zremisowali 2:2 i było to bardzo wyrównane spotkanie. Oba gole dla opolan zdobył  Piotr Czopkiewicz (Małapanew Ozimek), a świetnymi asystami popisali się Marcin Kamski (LZS Ligota Oleska) oraz Maciej Nowak (Odra K-Koźle).

Starsza reprezentacja przegrała 0:4, jednak bramki padały w samej końcówce meczu po bardzo prostych błędach indywidualnych naszych zawodników. – Wyszli na nas bardzo wysoko i agresywnie atakowali naszych zawodników już pod naszym polem karnym, dzięki czemu stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do bramki. My też swoje okazje mieliśmy, ale skończyło się po do przerwy na 0:0 – relacjonuje trener Marek Duraj. – Gra zawodników do 70 minuty meczu była bardzo dobra, konsekwentna z dużą ilością składnych akcji, ale to goście byli skuteczniejsi – dodaje.

Na zakończenie zgrupowania obie reprezentacje rozegrały mecze rewanżowe. „Zadanie domowe” sumiennie odrobili „starsi” i zwyciężyli w drugim starciu 2:1. Strzelcami bramek byli tym razem Bartosz Chaszczewski (Polonia Karłowice) – po ładnej kombinacyjnej akcji – oraz po wzorowym kontrataku i podcince nad bramkarzem Jan Sakson (Odra Opole). Grupa młodsza w pierwszej części prowadziła grę i dominowała nad rywalem, czego efektem była ładna bramka wspomnianego już Czopiekiewicza. Nasi byli blisko kolejnego gola, jednak rzutu karnego nie wykorzystał strzelec pierwszego. Druga odsłona to głównie gra w środku pola. W końcówce do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy trzy razy trafili do siatki.

Wszytko zakończył wspólny obiad z udziałem prezesa OZPN Tomasza Garbowskiego i wiceprezesa Waldemara Antkowiaka. Obaj podziękowali uczestnikom zgrupowania za dobrą realizację projektu, a sponsorom i organizatorom za pomoc w przygotowanie i przeprowadzenie zgrupowania. Kolejne takie spotkanie odbędzie się „na wyjeździe”, w Niemczech. Na przełomie września i października w Sachsen-Anhalt gościć bowiem będzie reprezentacja OZPN rocznika 2006.

Zgrupowanie kadr wojewódzkich OZPN 2005 i 2007, Gogolin 2020:

Kadra szkoleniowa: Filip Sikorski, Marek Duraj, Marek Gandziarowski, Jarosław Wolański, Paweł Wolański, Michał Drążek (fizjoterapeuta), Krzysztof Tront (trener bramkarzy)

Zawodnicy z rocznika 2007: Cezary Glomb, Jakub Michura, Błażej Basta, Paweł Cebula, Mateusz Stefanowski, Dominik Kołodziej, Szymon Stefan, Kacper Mańkiewicz, Franciszek Bobrowski, Piotr Ryszka, Oliwier Butrym, Jakub Klisch (OKS Odra Opole), Jakub Gabryliszyn, Artur Kinasz (KS Polonia Nysa), Mateusz Kipka, Tomasz Hornatkiewicz, Tomasz Konopka (MKS Gogolin), Filip Marek (BTP Stal Brzeg), Marcin Zajączkowski (GZ LZS Grodków), Dawid Sudoł, Piotr Czopkiewicz (KS Małapanew Ozimek), Maciej Nowak (RTS Odra K-Koźle), Marcin Kamski (LZS Ligota Oleska)

Zawodnicy z rocznika 2005: Adam Wójcik, Paweł Mróz, Miłosz Peliński, Mateusz Pietras, Jan Sakson, Jan Dębski, Patryk Ziętek, Jakub Piechota, Michał Osipiak, Kacper Buniak, Adam Fąferko (OKS Odra Opole), Bartosz Chaszczewski (LZS Polonia Karłowice), Marcin Kaczmarczyk (LZS Śląsk Łubniany), Cezary Bandyk (GZ LZS Grodków), Patryk Frydryk (KS Polonia Głubczyce), Kamil Skrzyszowski, Igor Makos (BTP Stal Brzeg), Natan Wierzchowski (KS Polonia Nysa)

⚽🧒 Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że ten szkoleniowy cykl będzie zagrożony. 💪 🏋 Tymczasem wszystko idzie jak należy i nasze wojewódzkie kadry trenują i sparują aż miło.Fot. Mirosław Szozda

Opublikowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej Wtorek, 25 sierpnia 2020