Jedność Rozmierka - LZS Sławięcice, niedawny klasyk opolskiej A-klasy. Fot. Mirosław Szozda

Wydział Gier OZPN zamknął listę uczestników opolskiej klasy A. W nowym sezonie rozgrywkowym 2020/21 do rywalizacji na tym poziomie rozgrywkowym przystąpi 91 drużyn. Mistrzowskich grup będzie sześć, pięć 15-zespołowych i jedna 16-zespołowa. Z występów w naszej „Serie A” rezygnowały ostatecznie LZS Kościeliska oraz LZS Inter Mechnica. Oba kluby wystąpią w klasie B.

– Wskutek rozwiązań celujących w awanse, aż 22 drużyny uzyskały promocję do „Serie A”, więc stoimy przed nowym podziałem terytorialnym grup. W naszym województwie wystąpi ponownie GLKS Kamiennik (A-klasa Wałbrzych, Grupa II) i jego też będziemy musieli gdzieś przydzielić. Myślę, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni – precyzuje przewodniczący WG, Piotr Głowacki. Oczywiście odpowiedni komunikat znajdzie się niezwłocznie w naszych mediach.

Jeśli chodzi o rozgrywki opolskiej klasy B, to nie wszystkie kluby potwierdziły do tej pory swój udział i jeszcze chwilę na to poczekamy. To zarazem odpowiedź Wydziału Gier dla zniecierpliwionych kibiców, którzy czekają na obsadę swoich mistrzowskich dywizji popularnej „B-undesligi”. Tutaj podziału nie spodziewajmy się wcześniej niż po 22 czerwca. – Jest z tym trochę pracy, ponieważ oprócz opracowywania nowego regulaminu obu tych rozgrywek, chcemy żeby lokalizacja meczów jak najbardziej odpowiadała możliwościom samych klubów – dodaj pan Piotr.