Co ma wspólnego Opolski Związek Piłki Nożnej z polskimi prawnikami? Otóż naszemu związkowi powierzono organizację XXIX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników Opole 2018. Odbędzie się ona w dniach 13-15 września, a ponad 600 prawników opanuje wszystkie sportowe areny naszego miasta. – Z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tej imprezy zwróciła się do nas Okręgowa Izba Adwokacka w Opolu. Zgodziliśmy się. To wielkie wyzwanie, ponieważ biorąc pod uwagę liczbę uczestników oraz zakres dyscyplin w jakich będą rywalizować, będzie to największe wydarzenie sportowe w tym roku w Opolu – mówi przeze OZPN, Tomasz Garbowski.

Stąd między innymi zmiany godzin urzędowania biura Związku w najbliższych dniach. O medale walczyć będą sędziowie, adwokaci, prokuratorzy i radcy prawni z całej Polski. Główną areną zmagań będzie Stadion Lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków, przy ul. Sosnkowskiego. Rywalizacja toczyć się będzie także w Stegu Arenie (Okrąglak) oraz w pływalni „Wodna Nuta” i na basenie letnim „Błękitna fala”, przy Placu Róż. Dla rozgrywek piłkarskich zabezpieczony został Orlik, przy ul. Czaplaka. Także tam działać będzie Miasteczko Spartakiady, w sąsiedztwie Studenckiego Centrum Kultury. Zawody squasha odbędą się w klubie przy ul. Cygana, a zmagania w kartingu na torze przy ul. Kępskiej.

Zapraszamy na oficjalną stronę internetową imprezy: http://spartakiada2018.opole.pl/ oraz profil wydarzenia na Facebook-u: https://www.facebook.com/SpartakiadaOpole2018/. Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników sportowych, a naszym koleżankom i kolegom zaangażowanym w projekt, bezstresowej pracy podczas obsługi Spartakiady!