Opolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na premierową edycję Festiwalu Piłkarskiego Dziewcząt. To część kampanii promocyjnej „Dziewczyny – drużyna nie tylko na boisku”, realizowanego wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Opolski Festiwal odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Głogówku.

Miasto-gospodarz Festiwalu w województwie opolskim nie jest przypadkowe. To właśnie w Głogówku swoją siedzibę ma najbardziej znany żeński klub piłkarski na Opolszczyźnie – LUKS Rolnik Biedrzychowice Głogówek. Futsalistki Rolnika, od wielu lat, rywalizują na najwyższym poziomie w Polsce, czyli Ekstraligi Futsalu Kobiet. Kilka razy sięgał nawet po medale mistrzostw Polski. Seniorki ekipy z Głogówka, na boiskach trawiastych, walczą o punkty na poziomie II Ligi. Aczkolwiek jeszcze niedawno również występowały w Ekstraklasie.

Festiwal Piłkarski Dziewcząt ma na celu zachęcenie dziewcząt, zwłaszcza tych, które nigdy nie grały w piłkę nożną, do spróbowania swoich sił w tym sporcie. A co za tym idzie, zainteresowanie futbolem. Dzięki licznym atrakcjom będziemy się starać pokazać uczestniczkom, że piłka nożna to świetna zabawa, pozytywne emocje i atrakcyjna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Projekt skierowany jest do dziewcząt w wieku 7-14 lat. Zapraszamy do udziału uczennice wszystkich szkół podstawowych z naszego województwa. Festiwal Piłkarski Dziewcząt odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Miejskim w Głogówku.

W tym dniu będzie można skorzystać z licznych, specjalnie przygotowanych atrakcji sportowych, animacji, konkursów, poznać oferty żeńskich akademii piłkarskich z Opolszczyzny, a nawet wziąć udział w turnieju piłkarskim.

Festiwal Piłkarski Dziewcząt to idealna forma spędzenia ostatnich dni roku!

Zapraszamy!

Regulamin Festiwalu dostępny jest poniżej.

Załączniki