fot. Jakub Trzaska

Na piątej pozycji w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy pierwszą część sezonu zakończył Dreman Opole Komprachcice. W 30 rozegranych spotkaniach opolski zespół zgromadził 57 punktów. W play-offach nasza drużyna zmierzy się więc z czwartym GI Malepszy Arth Soft Leszno.

To dobra pozycja wyjściowa w walce o medale mistrzostw Polski. Dreman ominie w ćwierćfinale play-off najlepszą trójkę polskiego futsalu – Constract Lubawa, Rekord Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Dokładnie w tej kolejności te trzy zespoły kończyły fazę zasadniczą. Co ciekawe, te trzy ekipy dzielił zaledwie… jeden punkt. Ekipa z Lubawy zgromadziła w 30 spotkaniach 78 punktów, a te z Bielska-Białej i Gliwic 77 oczek.

Natomiast pierwszy rywal Dremana GI Malepszy Arth Soft Leszno zakończył rywalizację w fazie zasadniczej na 4. lokacie. Opolan lesznianie wyprzedzili tylko o jeden punkt. Ćwierćfinałowa rywalizacja będzie więc niezwykle ciekawa. Zwłaszcza, że w bezpośrednich meczach pierwszej fazy padł remis. W Opolu Malepszy wygrał 3:0 (bramki Jakuba Kąkola i Kacpra Konopackiego), w Lesznie triumfował Dreman 4:3. Wówczas dla opolskiego zespołu bramki zdobyli Marek Bugański, Jakub Janczak i dwie Waldemar Sobota, a dla gospodarzy znów Konopacki, Rajmund Siecla i Ołeksandr Kołesnykow.

W fazie play-off rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych spotkań. W każdym musi dojść do wygranej jednej z ekip. Dlatego w przypadku remisu zarządzona zostanie dogrywka, a po niej seria rzutów karnych.

Waldemar Sobota jest najskuteczniejszym strzelcem Dremana w tym sezonie. W fazie zasadniczej zdobył aż 26 bramek (fot. Jakub Trzaska)

Pierwsze spotkanie Dremana i Malepszego zostanie rozegrane w środę w Opolu. Jego początek zaplanowano na godzinę 19:00. Po nim rywalizacja przeniesie się do Leszna. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę (27 kwietnia). Jeśli stan rywalizacji w dwumeczu będzie remisowy, trzeci mecz rozegrany zostanie dzień później, w niedzielę 28 kwietnia.

W przypadku awansu naszej drużyny, trafi ona w półfinale na zwycięzcę pary Widzew Łódź – Constract Lubawa. Z drugiej strony drabinki rywalizować będą natomiast: Legia Warszawa z Rekordem Bielsko-Biała oraz BSF ABJ Bochnia z Piastem Gliwice.

Tegorocznego mistrza Polski poznamy do końca maja. Pierwszy mecz finałowy zaplanowano na 22 maja, drugi na 27, a potencjalne trzecie spotkanie 28.

Toni Corredera w play-offach najbardziej będzie liczył na formę strzelecką Waldemara Soboty. Świeżo upieczony reprezentant Polski w futsalu zdobył aż 26 bramek w 28 spotkaniach fazy zasadniczej. Drugi w tej wewnętrznej klasyfikacji jest Brazylijczyk Felipe De Freitas – 17 bramek, a ex aequo na trzeciej pozycji plasują się Marek Bugański i Sebastian Szadurski – po 13 trafień.