Pierwszy miesiąc rozgrywek Bawi Nas Piłka za nami! W tym sezonie rywalizacja toczy się w nieco zmienionej formule. Drużyny decydowały czy przystępują do turniejów powiatowych, czy regionalnych.

 

Drużyny uczestniczące w turniejach regionalnych zostały podzielone na grupy, w zależności od ilości zespołów, które zgłosiły się do rywalizacji w każdym z czterech regionów:

REGION I – powiaty: m. Opole, opolski, brzeski

REGION II – powiaty: kluczborski, namysłowski, oleski

REGION III – powiaty: kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, krapkowicki

REGION IV – powiaty: nyski, prudnicki, głubczycki

 

W każdym miesiącu rozgrywana jest jedna kolejka spotkań, w której stawką są punkty dające przepustkę do gry wiosną w dwóch wojewódzkich grupach mistrzowskich.

Dodatkowo, na podstawie osiągniętych wyników i prezentowanego poziomu sportowego w kategorii Orlik wybrane zostaną zespoły, które będą uczestniczyły w wojewódzkich eliminacjach do halowego turnieju o Puchar Prezesa PZPN oraz w turnieju o Puchar Prezesa OZPN w dniu finału wojewódzkiego Pucharu Polski edycji 2020/2021 w kategorii Orlik i Żak.

Jednocześnie wszyscy zawodnicy biorący udział w turniejach Bawi Nas Piłka są obserwowani przez trenerów powiatowych OZPN, którzy wybiorą wyróżniających się zawodników i zaproszą ich wiosną 2020 na konsultacje selekcyjne do kadry województwa OZPN!

 

W kategorii Orlik w turniejach regionalnych uczestniczą 34 zespoły w 6 grupach. Do rozgrywek włączone zostały również dwie drużyny wojewódzkiej kadry dziewcząt, które rywalizują bez punktacji. Liderami po I kolejce są:

Grupa 1 – UKP Gol Opole

Grupa 2 – KS Soccer College Łubniany

Grupa 3 – AP Namysłów

Grupa 4 – KS Piast Strzelce Opolskie

Grupa 5 – Błękitni Jaryszów

Grupa 6 – KS Polonia Nysa

W kategorii Żak w turniejach regionalnych uczestniczy 37 zespołów, podzielonych na 7 grup. Zestawienie liderów grup po I kolejce wygląda następująco:

Grupa 1 – KS Masters Brzeg

Grupa 2 – Grodkowska Akademia Sportu

Grupa 3 – UKS Lider Skarbimierz

Grupa 4 – MGOKiS Praszka

Grupa 5 – MKS Gogolin

Grupa 6 – Młodzik Strzelce Opolskie

Grupa 7 – KS Polonia Nysa

 

Kolejne mecze już wkrótce! Powodzenia!