Zawodnicy niebiesko-czerwonych zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Wojewódzkiej Ligi Oldbojów Opolszczyzny. Na podium stanęli także Oldboje Brzeg i Rally Team Opole.

W tym sezonie w WLOO rywalizowało siedem zespołów – Really Team Opole, Oldboje Brzeg, Oldboje Gminy Lewin Brzeski, Oldboys Team Sandow Wołczyn, Oldboje Prószków, Odra Opole. Akces gry w lidze zgłosił także Zefir Kędzierzyn-Koźle, rozegrał swoje mecze jesienią, ale przed rundą wiosenną wycofał się z rozgrywek. Wszystkich meczów nie rozegrała także ekipa z Wołczyna, która ostatecznie została sklasyfikowana na 6. lokacie.

Na kolejnych miejscach, już tych bliżej podium, uplasowały się ekipy z Lewina Brzeskiego i Prószkowa. 22 zdobyte punkty w 11 spotkaniach pozwoliły Rally sięgnąć po brązowe medale. Trzy oczka więcej wywalczyli brzeżanie, a zwycięstwo w rozgrywkach dała liczba 28 punktów.

Wczoraj przedstawiciele klubów spotkali się w siedzibie Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Na nim wręczono puchary i czeki za zajęte miejsca na podium oraz nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca tego sezonu. Został nim przedstawiciel Oldbojów Prószków – Szymon Wójcicki.

Projekt był współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.