Zwycięstwo i porażka – to bilans reprezentacji Opolskiego Związku Piłki Nożnej ze swoimi rówieśnikami z Małopolski. Kadra do lat 13 musiała uznać wyższość przyjezdnych, natomiast ta o rok starsza okazała się zwycięska.

Pierwsi na boisku Silesiusa Kotórz Mały pojawili się kadrowicze Pawła Bzdęgi i Andrzeja Wolańskiego, czyli piłkarze reprezentujący Opolszczyznę w roczniku 2010. Opolanie kapitalnie rozpoczęli spotkanie z Małopolskim ZPN-em, bo już po kilku minutach prowadzili 1:0. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Szymon Pietruczuk. Następnie do głosu doszli jednak przyjezdni, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron nasza kadra szybko chciała złapać kontakt, ale dobrze między słupkami spisywał się bramkarz rywali. Ostatecznie musieliśmy uznać wyższość przeciwników, ulegając im 1:4.

Jako drudzy do rywalizacji przystąpili piłkarze z rocznika 2009. W pierwszej części meczu gra była bardzo wyrównana, zabrakło w niej także klarownych sytuacji. Po przerwie najpierw w poprzeczkę trafił Opolski ZPN, po chwili tak samo zakończyła się akcja graczy z województwa małopolskiego. W tym momencie nasza kadra już zdecydowanie dominowała, a swoją przewagę udokumentowała mniej więcej kwadrans przed końcem meczu. Z rzutu wolnego uderzył Jakub Scisło, ostatecznie piłka znalazła się u Szymona Gradowskiego i nasz zawodnik mógł się cieszyć z gola. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i nasz zespół mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tegorocznej edycji Pucharu imienia Kazimierza Deyny.

– Dzisiaj kadra OZPN zagrała bardzo dobry mecz w obszarze wielu działań. Naszym celem nadrzędnym było zbudowanie właściwych zachowań w obszarze mentalnym, które były właściwie realizowane podczas całego zgrupowania i bezpośrednio w spotkaniu. Również określone cele sportowe w obszarach indywidualnych, grupowych i zespołowych zostały zrealizowane poprzez właściwe zachowania zawodników w kontekście całego meczu. Należą się duże brawa dla całego zespołu, w kadrze z rocznika 2009 zostało stworzone właściwe środowisko do rozwoju oraz super atmosfera, która buduję i motywuje do dalszego rozwoju. Wiele pozytywnych zachowań które dzisiaj wystąpiły w grze, były kluczowe w kontekście osiągniętego zwycięstwa – mówił po meczu szkoleniowiec kadry do lat 14 Jarosław Wolański.

Kolejne mecze obie kadry rozegrają pod koniec maja. Na wyjeździe obie kadry zmierzą się z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej.