Trenerzy reprezentacji OZPN U-14 Paweł Bzdęga i Andrzej Wolański, w dniach 7-10 kwietnia, mieli dobrą okazję do sprawdzenia obecnej formy najlepszych zawodników rocznika 2008 w naszym województwie.

Po konsultacjach selekcyjnych oraz szkoleniowych, które poprzedziły zgrupowanie, trenerzy wybrali grupę 24 piłkarzy, z którymi przygotowują się do zbliżających dużymi krokami meczów międzyzwiązkowych.

W czasie zgrupowania szkoleniowcy kadry zaaplikowali swym podopiecznym cztery jednostki treningowe oraz zorganizowali dwie gry kontrolne z drużynami ze Śląska. Czas spędzony na boisku został poświęcony realizacji zadań grupowych oraz zespołowych, a w czasie wolnym główny nacisk skierowano na utworzenie pozytywnej atmosfery w grupie oraz odpowiednią regenerację organizmów.

W czasie zgrupowania zabrakło kilku zawodników, których wykluczyły kontuzje. Liczymy jednak, że już na najbliższym zlocie, tym przed meczem z Małopolskim ZPN-em, nasi koledzy wrócą do zespołu i staną się dla niej wartością dodaną.

Celem zgrupowania rocznika 2009 były działania poszerzające świadomość i indywidualne umiejętności w obszarze techniczno-taktycznym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na działania w mikro i makro taktyce indywidualnej, grupowej oraz zespołowej.

Zawodnicy pracowali również nad dokonywaniem w sposób właściwy poszczególnych faz gry, z głównym akcentem na fazy przejściowe z ataku do obrony oraz z obrony do ataku. Zostały też przekazane treści z zakresu organizacji gry w poszczególnych strefach boiska, a dotyczyły one działań w strefie niskiej – otwarcia gry, działań w strefie średniej – budowania gry oraz działań w strefie wysokiej – finalizacja. Tak cele zgrupowania opisał trener kadry, Jarosław Wolański

Ta grupa przeprowadziła także cztery jednostki treningowe oraz zagrała jeden mecz kontrolny z zespołem Dynama Kijów. Drużyna zaprezentowała się w nim bardzo dobrze, co na pewno napawa optymizmem przed rundą rewanżowa w Pucharze im. K. Górskiego. To tam przyjdzie prawdziwa weryfikacja formy.

Grupa zawodników po „liftingu” selekcyjnym miała się okazję zintegrować, wykorzystując czas wolny pomiędzy zajęciami. Po ich humorach oraz zachowaniach możemy stwierdzić, że tworzy się prawdziwy zespół.

Zgrupowanie kadr wojewódzkich możliwe było dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego i firmy Bedmet z Opola.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Zajazdu Jowisz w Turawie, w którym stacjonowali nasi wychowankowie oraz do administratora obiektu LKS-u Silesius Kotórz Mały. Granie, trenowanie i prowadzenie zajęć w tak przygotowanych warunkach, to sama przyjemność!