Blisko trzy lata minęły, kiedy to rozgrywki o „Puchar Tymbarku” były rozgrywane na terenie województwa opolskiego. Nadszedł w końcu upragniony czas, aby zawody „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wróciły na dobre!

Tegoroczne finały wojewódzkie XXII edycji turnieju idealnie wkomponowały się w letnią aurę, jaką przyniósł nam maj. Gorący poniedziałek (16.05) oraz znośny wtorek (17.05), nie tylko przyciągnęły nam perfekcyjną aurę, ale także przyniosły ze sobą wiele sportowych emocji. Przy ponad 20-stopniowej temperaturze, zawodniczki oraz zawodnicy walczyli o każdy centymetr boiska, demonstrując co kilka chwil próbkę swoich piłkarskich umiejętności.

Tradycyjnie już, na terenie pięknego Stadionu Miejskiego w Brzegu, dzieci z kategorii U-8, U-10 oraz U-12 walczyły o miano najlepszych w województwie opolskim. Ponadto, najstarsze kategorie wiekowe biły się o „bilet” i możliwość uczestnictwa w finałach ogólnopolskich, które już w dniach 11-14 czerwca odbędą się w Warszawie.

W dniu 16.05.2022r. swoje finały rozgrywały kategorie U-8 chłopców, U-8 dziewcząt a także U-10 dziewcząt. Najlepszym zespołem w U-8 chłopców okazało się UKS Rodło Opole. Z kolei dziewczynki z OKiR-u Grodków okazały się nie być gorsze od swoich kolegów z tej samej grupy wiekowej i również sięgnęły po tytuł mistrza województwa. Najlepszą „kapelą” dziewcząt z U-10, która jako pierwsza uzyskała awans na finały ogólnopolskie, okazała się ekipa UKS-u SAP Brzeg.

Finały wojewódzkie w dniu 17.05.2022r. należały tylko i wyłącznie do najstarszych kategorii wiekowych. Wśród ekip z kategorii U-10 chłopców, najmocniejszą drużyną był faworyt –  Akademia Odry Opole. Chłopcy z PSP 5 Opole oraz dziewczęta z UKS-u Unii Opole w kat. wiekowej U-12, pozazdrościli awansu do wielkich finałów chłopakom z Odry i również wywalczyli przepustki do wyjazdu na turniej finałowy.

Wspomniane wyżej drużyny w dniach 11–14 czerwca, będą reprezentować Opolszczyznę na finałach ogólnopolskich XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbędą się w Warszawie na obiektach sportowych Hutnika Warszawa oraz na PGE Narodowym.

Wszystkim uczestnikom finałów wojewódzkich dziękujemy za sportowe emocje oraz za rozgrywanie swoich meczów zgodnie z zasadami fair-play. Życzymy również powodzenia wszystkim zwycięzcom w ostatecznych zmaganiach o Puchar Tymbarku.

Na zakończenie podsumowania, składamy serdeczne podziękowania burmistrzowi Brzegu – Panu Jerzemu Wrębiakowi oraz pracownikom MOSiR-u w Brzegu, za pomoc przy organizacji tegorocznych finałów wojewódzkich. Dodatkowo, dziękujemy innym osobom, które współorganizowały turnieje na niższych etapach w naszym województwie!

Szczegółowe harmonogramy meczów, podział na grupy, ostateczne klasyfikacje oraz wyróżnienia indywidualne dla zawodników i zawodników, znajdziecie w poniższych załącznikach.

Załączniki