W dniu 29 kwietnia, o godz. 16:00, pod stadionem PGE Narodowym w Warszawie, odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia XIX Finałów Ogólnopolskich turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym znalazło się 64 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całej Polski w kategoriach wiekowych U-10 i U-12.

Kolejny dzień rozpoczął się dla uczestników finałów już o godz. 10:00 na, boiskach treningowych Legii Warszawa oraz Agrykoli. Nasi reprezentanci województwa, czyli UKS Unia Opole, UKS Spiders Krapkowice oraz PSP 5 Opole, dzielnie i ambitnie walczyli w fazie grupowej o awans do wielkiego finału imprezy.

Jedynym zespołem, który awansował do ćwierćfinałowej fazy turnieju została drużyna z kat. U-10 dziewcząt – UKS Unia Opole. Dziewczynki ze stolicy naszego województwa mierzyły się na tym etapie z ekipą UKS Tęczy Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie), lecz przegrały to spotkanie 0-4.

Pozostali reprezentanci Opolszczyzny stanęli do rywalizacji o miejsca 9-16. Przy pięknej słonecznej pogodzie zespoły zmagały się o jak najlepsze rezultaty wkładając w to ogrom sił oraz determinacji. Ostatecznie w XIX edycji turnieju nasze drużyny zostały sklasyfikowane wg następującej kolejności:

U-10 dzw. – UKS Unia Opole7 miejsce
U-10 chł. – UKS Spiders Krapkowice9 miejsce
U-12 dzw. – UKS Unia Opole – 16 miejsce
U-12 chł. – PSP 5 Opole – 14 miejsce

Pełne zestawienie wyników oraz klasyfikacji z finałów ogólnopolskich XIX edycji turnieju o „Puchar Tymbarku” znajdują się w poniższych załącznikach.

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział i godne reprezentowanie woj. opolskiego na arenie ogólnopolskiej. a zarazem zapraszamy do zapisów do jubileuszowej – XX już – edycji największego turnieju w Europie!

Załączniki