Fot. Paula Duda /laczynaspilka.pl

13 listopada, o godzinie 17.00. na Stadionie Miejskim w Kluczborku, reprezentacja Polski kobiet rozegra towarzyski mecz z Bośnią i Hercegowiną. To druga w historii wizyta narodowej kadry „A” na Opolszczyźnie. Poprzednio biało-czerwone gościły w Opolu 3 października 2004 roku, kiedy podejmowały Francję. Organizatorem spotkania, które wpisało się w oficjalny harmonogram FIFA jest Polski Związek Piłki Nożnej. Wstęp na imprezę jest wolny, za okazaniem biletu.

OZPN wraz z Urzędem Miasta Kluczborka oraz Marszałkiem Województwa Opolskiego podjęli się współorganizacji całej imprezy. W uzupełnieniu komunikatów, które sukcesywnie pojawiały się w naszym serwisie, a które dotyczyły zasad wstępu na mecz na oraz akredytacji prasowych, publikacji wymagają jeszcze dwa.

Jak informuje biuro zawodów, przedstawiciele mediów proszeni są o parkowanie swych pojazdów na specjalnym parkingu zorganizowanym przy hali sportowej OSiR-u (obok stadionu). Dla autokarów z kolei, parkingowy plac znajdował się będzie za Domem Rekolekcyjnym Księży Sercanów (skręt w lewo, jadąc od ul. Strzeleckiej). Jeśli chodzi o bilety, odbierać je będzie można w poniedziałek, 12 listopada, w biurze MKS-u Kluczbork, ul Sportowa 7, w godz. 12.00-16.00, zaś w dniu meczu, w wymienionej już wyżej hali OSiR, od godziny 14.00. Wejściówki powinny być także dostępne w dniu meczu, za okazaniem dokumentu tożsamości. Szczegółową informację na ten temat podamy na stronie Związku na Facebook-u.

Wtorkowe spotkanie jest dla Polek drugim z rzędu testowym sprawdzianem podczas trwającego zgrupowania. 8 listopada nasze panie mierzyły się w Leganes z Hiszpankami. Górą były gospodynie, które zwyciężyły 3:1, a jedynego gola dla naszych barw zdobyła Ewa Pajor. Ten mecz oraz czekające nas spotkanie w Kluczborku, rozpoczynają przygotowania naszego zespołu do kolejnych eliminacji mistrzostw Europy. Mimo przegranej pod Madrytem występ naszych dziewczyn chwalił prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który w jednym z portali społecznościowych napisał: „Dobra organizacja i świetne kontry, duży progres biorąc pod uwagę klasę przeciwniczek, pracujcie, widać szalony postęp”.

Selekcjoner kadry Miłosz Stępiński na dwumecz z Hiszpanią oraz Bośnią i Hercegowiną, powołał następujące zawodniczki.

Bramkarki:
Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)
Anna Palińska (Górnik Łęczna)
Obrończynie:
Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
Aleksandra Sikora (Juventus)
Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych)
Anna Rędzia (AZS PWSZ Wałbrzych)
Martyna Wiankowska (Czarni Sosnowiec)
Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec)
Natalia Chudzik (Medyk Konin)
Pomocniczki:
Julia Matuschewski (1. FC Saarbrucken)
Patrycja Balcerzak (Górnik Łęczna)
Dominika Grabowska (Górnik Łęczna)
Gabriela Grzywińska (Górnik Łęczna)
Sylwia Matysik (Górnik Łęczna)
Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)
Dominika Dereń (AZS PWSZ Wałbrzych)
Napastniczki:
Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)
Dżesika Jaszek (Czarni Sosnowiec)

Z powodu kontuzji, jeszcze przed starciem z Hiszpankami, zgrupowanie opuściła Julia Matuschewski. W Kluczborku nie zobaczymy też Katarzyny Kiedrzynek, która zgodnie z wcześniejszymi planami opuściła drużynę po pierwszym meczu. Do swoich wybranek nasz szkoleniowiec dokooptował jeszcze bramkarkę, Anna Palińską z Górnika Łęczna.

– Odbyliśmy szereg spotkań w Kluczborku, z władzami miasta, pracownikami miejscowego OSiR-u, przedstawicielami marszałka województwa oraz zarządem klubu MKS Kluczbork. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować towarzyski mecz reprezentacji Polski kobiet. Myślę, że udało nam się wszystko dopiąć na ostatni guzik i serdecznie wszystkich zapraszam na to spotkanie! Cały czas czujemy się wyróżnieni, że powierzono nam współorganizację takiej imprezy, i to jeszcze w bliskości obchodów 100-lecia Niepodległości Polski – spina całość anonsu meczu Polska – Bośnia i Hercegowina prezes OZPN, Tomasz Garbowski.