Przemysław Mielczarek został nominowany do programu CORE Polska na sezon 2019/2020 dla młodych, perspektywicznych sędziów szczebla centralnego.

Podczas takiego zgrupowania, 16 sędziów z całej Polski (po jednym z każdego województwa) zostanie rozlosowanych do sędziowania spotkań m.in. III ligi, IV ligi wielkopolskiej i Centralnej Ligi Juniorów, zostaną poddani testom teoretycznym zarówno po polsku i po angielsku, treningom praktycznym i testom sprawnościowym w postaci testu yo-yo.

Jeden z treningów praktycznych w niedzielę poprowadzi Szymon Łężny, który niezmiennie od sezonu 2017/2018 wraz z Damianem Sylwestrzakiem (Dolnośląski ZPN) są gośćmi zjazdów CORE w ramach poprowadzenia treningów praktycznych dla uczestników.

Oprócz tego sześciodniowe zgrupowanie w Jarocinie od 18 do 23 września (pierwsze z dwóch, kolejne w rundzie wiosennej) obejmować będzie szereg wykładów teoretycznych oraz również badań antropometrycznych m.in. tkanki tłuszczowej dla sędziów CORE. W tym czasie również jeden dzień (sobota) poświęcony będzie dla sędziów Programu Mentorskiego KS PZPN, którego uczestnikiem z naszego KS jest Dawid Matyszczak.

Przemysław Mielczarek jest trzecioligowym sędzią naszego KS oraz siódmym z kolei arbitrem Opolskiego Związku który weźmie udział w CORE Polska. Wcześniej uczestnikami CORE byli Sebastian Grzebski, Marcin Kochanek, Bartosz Owsiany, Szymon Łężny, Dawid Matyszczak i w ubiegłym sezonie Dymitr Zubal.

Przemkowi życzymy powodzenia i głębokiego wchłaniania wiedzy praktycznej i teoretycznej!