Uczniowie PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu zakończyli zmagania w tegorocznej edycji Turnieju o Puchar Tymbarku na wysokim 10. miejscu. W decydującym starciu o miano dziewiątej ekipy, po serii rzutów karnych, kędzierzynianie musieli uznać wyższość rówieśników z SP nr 8 z Torunia.

Wynik popularnej „Dziewiętnastki” był więc najlepszym z wszystkich uzyskanych przez naszych przedstawicieli w Warszawie. Wczorajszą rywalizację „o miejsca” kędzierzynianie rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z SP 6 Świdnica 3:1. Chwilę później rozbili aż 6:0 ZSO Zator. Dzięki temu PSP nr 19 awansowała do meczu o pozycję dziewiątą. W nim, w podstawowym czasie gry, padł remis 2:2. Obie bramki zdobył dla naszego zespołu Filip Kondraciuk – drugi najlepszy strzelec swojej drużyny. Jednak w serii rzutów karnych minimalnie lepsi okazali się torunianie, wygrywając 3:2. SP nr 8 Toruń sklasyfikowano więc na 9. miejscu, a PSP 19 Kędzierzyn-Koźle na 10.

Wciąż najlepszym strzelcem rywalizacji chłopców do lat 12 pozostaje nasz zawodnik – Filip Kondraciuk. Na koncie ma on 12 trafień. Wyprzedzić go może już tylko Jakub Maciejewski z SP 7 Leszno, ale musiałby on w finale zmagań aż czterokrotnie pokonać bramkarza rywali.

Z bardzo dobrej strony w fazie pucharowej w kategorii dziewcząt U12 spisywała się UKS SAP Szóstka Brzeg. W pierwszym meczu brzeżanki 1:0 pokonały SP Malechowo. Nasze zespołu polubiły rzuty karne, więc w drugim spotkaniu Szóstka musiała tak rozstrzygać swoje starcie SP 3 Zakopane. Drużyna z południa Polski wygrała serię karniaków 4:3. Szóstce została więc rywalizacja o lokatę 11. z SP Przodkowo, którą zwyciężyła, triumfując 2:1.

Nieco mniej szczęścia w Warszawie miały nasze zespoły w rywalizacji do lat 10. PSP Kietrz, wśród chłopców, zakończył turniej na 14. miejscu, natomiast PSP Popielów, wśród dziewcząt, na lokacie 16.