W dniach od 1 do 7 lipca br. kadry U-14 i U-16 kobiet Opolskiego Związku Piłki Nożnej przebywały na obozie piłkarskim w Zakopanem. Trenerzy drużyn: U-16 Adrian Matuszczyk i Patryk Sowiński oraz U-14 Tomasz Minkiewicz i Jakub Zaczyk powołali na obóz 24 osobowe grupy zawodniczek z następujących klubów województwa Opolskiego: LKS Rolnik Głogówek, KS Unia Opole, SAP Brzeg LKS Śląsk Reska Wieś, SKS Piast Strzelce Opolskie, MUKS Pogoń Prudnik, LKS Atom Grądy Goświnowice.

Doskonałe warunki treningowe pozwoliły trenerom zrealizować zaplanowane treści szkoleniowe, aktywna postawa zawodniczek, zaangażowanie w realizację procesu treningowego charakteryzowały każdy kolejny dzień pobytu kadr na obozie piłkarskim. Oprócz udziału w zajęciach treningowych drużyny, w związku z liczną obecnością wielu ekip piłkarskich w okolicach Zakopanego, miały okazję rozegrać mecze towarzyskie z drużynami z Szaflar, Krakowa i Trzebnicy.

Kadra trenerska uzupełniona o trenera bramkarzy, Grzegorza Świerczka, organizowała również liczne atrakcje o charakterze sportowym, na obiektach znajdujących się na terenie ośrodka. Bezpośrednio po przyjeździe zorganizowany został piłkarski turniej integracyjny, w którym udział wzięły mieszane drużyny składające się z zawodniczek obydwóch kategorii wiekowych oraz zespół złożony z tegorocznej kadry szkoleniowo-opiekuńczej. Ponadto zorganizowano mini turnieje piłki nożnej, turniej tenisa stołowego oraz turniej umiejętności technicznych.

Nie zapomniano również o walorach turystycznych Zakopanego, kadra trenerska zorganizowała w tym zakresie spacer szlakiem turystycznym na Nosal. Mamy nadzieję, iż możliwość odbycia wielu jednostek treningowych oraz integracja środowiska zawodniczek reprezentujących Opolszczyznę sprawi wiele radości kibicującym sympatykom piłki nożnej kobiet w rozgrywkach międzyzwiązkowych, które rozpoczną się w miesiącu wrześniu br.