W sobotę 3 grudnia stowarzyszenie świętokrzyskich sędziów piłkarskich zorganizowało V. Mikołajkowy turniej im. Kamila Pastuszki, pt. „Gramy dla Daniela”. Nie mogło w nim sędziów naszej organizacji więc reprezentacja KS Opolskiego ZPN przystąpiła do rywalizacji w hali w Bilczy.

W pierwszym spotkaniu turnieju nasz zespół zremisował z ekipą z Warszawy 0:0. W drugim spotkaniu uległ drużynie z Lublina 0:1, w trzecim meczu warunkiem zajęcia drugiego miejsca dającego prawo udziału w półfinale było wygranie spotkania z Nowym Targiem 7 bramkami. Zakończyło się remisem 1:1 i o awans do ćwierćfinału KS Opolski musiał zmierzyć się w barażu z zespołem sędzin szczebla centralnego.

To spotkanie zakończyło się wygraną 1:0, ale w ciężkich warunkach, gdyż całe spotkanie dziewczyny grały o jedną osobę więcej, a w końcówce nawet wszystkie weszły na parkiet grając w czteroosobowej przewadze. Jednak zawodnicy opolskiego podołali wyzwaniu i zameldowali się w ćwierćfinale. W tym okazali się lepsi od gospodarzy, drużyny Świętokrzyskiego KS wygrywając 2:0.

Półfinał był rewanżem za przegraną z Lublinem w fazie grupowej. Długo utrzymywał się wynik 2:0 dla KS Opolskiego, a w bardzo szybkim tempie przeciwnicy doprowadzili do remisu. W końcówce gola na wagę finału zdobył Szymon Łężny. W finale nasza drużyna spotkała się z reprezentacją Podkarpackiego KS. W regulaminowym czasie gry padł wynik 0:0, a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich lepsi okazali się sędziowie z podkarpacia.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Szymon Łężny, a statuetkę najstarszego otrzymał jego ojciec Władysław.

Zespół KS Opolskiego ZPN wystąpił w składzie: Tomasz Dąbrowski, Piotr Szmilewski, Tomasz Wąsiak, Władysław Łężny, Ireneusz Sipiora, Jarosław Ułamek, Paweł Żyłka, Szymon Łężny, Wojciech Muszyński, Karol Strąg oraz trenerzy Ryszard Okaj i Jan Pukajło.

Istotą całego turnieju była akcja charytatywna dla naszego przyjaciela Daniela Szpili. Organizatorzy przygotowali licytacje gadżetów oraz koszulek, z których cały dochód przekazany został rodzinie Daniela. Udało się zebrać kwotę ponad 20 tys. złotych. Dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie akcji dla Daniela. Wielką przyjemnością było uczestniczyć w wydarzeniu na ziemi świętokrzyskiej.

fot. Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają/facebook.com