Reprezentacja dziewcząt U-13 Opolskiego Związku Piłki Nożnej, w dniu 27 listopada 2022 roku uczestniczyła w turnieju piłkarskim w Lublińcu. Na wybitnie funkcjonalnym obiekcie piłkarskim, na zaproszenie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, oprócz naszej reprezentacji stawiły się również kadry U-13 dziewcząt Małopolskiego ZPN i w charakterze gospodarza drużyna Śląskiego ZPN.

Podjęta rywalizacja miała na celu rozpoznanie aktualnie prezentowanego poziomu umiejętności piłkarskich powołanych zawodniczek i skonfrontowanie prezentowanego potencjału sportowego w trakcie rywalizacji meczowej. Drużyna Opolskiego ZPN złożona była z zawodniczek, które w trakcie przeprowadzonych w miesiącach jesiennych akcji selekcyjnych prezentowały najwyższy poziom umiejętności piłkarskich.

Złożona była też z piłkarek na co dzień trenujących i reprezentujących następujące zespoły: Podzamcze Nysa, Rolnik B. Głogówek, KS Unia Opole, Sparta Paczków, Metalowiec Łambinowice, DAPN Strzelce Opolskie. W opinii trenerów kadry rozegrane mecze w Lublińcu przyniosły wiele cennych doświadczeń i informacji o potencjale opolskiej reprezentacji.

Trener Sebastian Drozd zauważa: Mecze w Lublińcu były podsumowaniem wspólnie przeprowadzonych akcji selekcyjno-szkoleniowych z udziałem zawodniczek rocznika 2010 i 2011. W wyniku ich realizacji została wyselekcjonowana grupa piłkarek reprezentująca Opolszczyznę. Możliwość konfrontacji z reprezentacjami województw, które w naszej opinii to top poziom w Polsce w tej kategorii wiekowej, to przede wszystkim odpowiedź na pytanie nad jakimi deficytami musimy pracować, jakie braki uzupełniać, aby w tej najbliższej już przyszłości skracać dystans w poziomie umiejętności piłkarskich do najlepszych.

 

– Ustawicznie zachęcam zawodniczki do systematycznego udziału w zajęciach treningowych w klubach macierzystych, a kluby do takiej organizacji zajęć treningowych, aby w poszczególnych ich grupach nie zabrakło miejsca dla chcących grać w piłkę i rozwijać się piłkarsko dziewcząt – podsumowuje z kolei trener Adrian Matuszczyk.

Kolejne akcje szkoleniowe kadry dziewcząt U-13 zostaną przeprowadzone w miesiącach wiosenno-letnich nadchodzącego roku.