Fot. Paula Duda / laczynaspilka.pl

To już postanowione. Polski Związek Piłki Nożnej powierzył nam organizację kolejnego meczu reprezentacji Polski! Wprawdzie na Opolszczyźnie nie będziemy gościć kadry prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, lecz jej żeński odpowiednik.
13 Listopada br.(wtorek) dojdzie do towarzyskiego spotkania biało-czerwonych z reprezentacją Bośni i Hercegowiny.

– Zostaliśmy znów docenieni przez PZPN. To już czwarty mecz takiej rangi, za który będziemy odpowiedzialni. Cieszy mnie to, że jesteśmy cały czas brani pod uwagę i wyróżniani, przecież to mecz drużyny narodowej i to pierwszego kalibru – cieszy się prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Czasu na przygotowania pozostało niewiele ponad miesiąc. – Wybraliśmy Stadion Miejski w Kluczborku, ponieważ dla tego typu spotkań powinno być to optymalne rozwiązanie. Zastanawiamy się jeszcze nad porą meczu, ponieważ chcemy ściągnąć na obiekt jak najwięcej kibiców. Wstęp na spotkanie będzie bezpłatny i kierujemy się głównie tym, żeby stworzyć przy Sportowej jak najlepszą atmosferę futbolowego święta – deklaruje nasz sternik.

Koniunktura kobiecej kopanej sprzyja. Kilkadziesiąt godzin temu Rolnik B. Głogówek wyeliminował z Pucharu Polski faworyzowany AZS Wrocław, a nasze opolskie drużyny pań w swoich ligach spisują się całkiem nieźle. Dodajmy do tego pozytywne fakty ostatnich miesięcy. Nasz Związek ma doświadczenie w obsłudze takich wydarzeń. Za kadencji Tomasza Garbowskiego, z pełnym profesjonalizmem zorganizowaliśmy mecz reprezentacji U-20 z Portugalią (właśnie w Kluczborku) oraz dwa sparingi ze Szkocją, kadr U-19 (Opole i Brzeg).

O szczegółach nowego wyzwania i niewątpliwej atrakcji dla opolskich kibiców będziemy oczywiście informować.