fot. Mirosław Szozda

Jak już informowaliśmy, Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej powierzono organizację towarzyskiego meczu pierwszej reprezentacji Polski kobiet z Bośnią i Hercegowiną. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Kluczborku, we wtorek, 13 listopada (wtorek), o godzinie 17.00. Wstęp na zawody będzie wolny, ale odbędą się one w ramach imprezy masowej.

Selekcjoner polskiej kadry, Miłosz Stępiński, powołał już siedem zawodniczek z lig zagranicznych na kluczborski mecz, ale nie tylko. Najpierw jego podopieczne zmierzą się – także towarzysko – z Hiszpanią (8 listopada w Madrycie). Wśród wybranek znalazły się: Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC, Francja), Paulina Dudek (Paris Saint-Germain FC, Francja), Aleksandra Sikora (Juventus FC, Włochy), Julia Matuschewski (1. FC Saarbrucken, Niemcy), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg, Niemcy), Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg 1919, Niemcy) oraz Katarzyna Daleszczyk (US Sassuolo Calcio Femminile, Włochy).

Kiedrzynek i Matuschewski nie zobaczymy jednak w Kluczborku, ponieważ wystąpią tylko w starciu z Hiszpanią. Czekamy na listę piłkarek z naszych rodzimych rozgrywek i nie ukrywamy, że chcielibyśmy, aby przeciwko Bośni i Hercegowinie wystąpiła zawodniczka reprezentująca Opolszczyznę. To niewątpliwe podniosłoby atrakcyjność widowiska z perspektywy opolskiej kobiecej piłki nożnej. Ostatnią opolanką w kadrze biało-czerwonych póki co była Kinga Ejzel, napastniczka Rolnika B. Głogówek. Powołanie dotyczyło jednak reprezentacji futsalu i Akademickich Mistrzostw Świata, które w tym roku odbyły się w Kazachstanie.