Fot. Mirosław Szozda

Pierwszy na Opolszczyźnie występ reprezentacji Polski do lat 16 rozpoczął się od ulewnego deszczu, który na Stadion Miejski w Brzegu nadciągnął akurat w trakcie grania hymnów.

Później sytuacja wróciła do normy i oglądać mogliśmy bardzo ciekawe widowisko. Walki i determinacji z obu stron nie brakowało, z tym, że drużyna z Niemiec była bardzo skuteczna.

Pierwszego gola po indywidualnej akcji strzelił w 23 minucie czarnoskóry Francis Onyeka (Bayern Leverkusen). Posłał on piłkę na długi słupek i stojący w bramce Mateusz Pruchniewski niewiele miał do powiedzenia.

Onyeka był wyróżniającym się graczem sobotniego starcia i chyba najlepszym na boisku. Drugie trafienie dla gości padło trzy minuty po tym. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najprzytomniej zachował się Alessandro Gaul-Souza (Eintracht Frankfurt), który huknął do siatki z 7 metrów.

Po zmianie stron biało-czerwoni przycisnęli. W naszej drużynie podobać się mogli Szymon Królak i Damian Sokołowski, ale podopieczni Rafała Lasockiego nie mogli przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywala. Końcowy – jak się okazało – rezultat ustalił w 57 minucie atomowym uderzeniem Naba Mensah (Bayer Leverkusen).

Naszych reprezentantów czeka teraz rewanż, który rozegrany zostanie w Opolu już w najbliższy poniedziałek.

U-16 Polska – Niemcy 0:3
Bramki: Oneyka 23, Alessandro Gaul Souza 26, Naba Mensah 57

Polska: (skład wyjściowy) 1. Mateusz Pruchniewski – 2. Jakub Jaroszuk, 3. Dawid Szwiec, 4. Mateusz Dziewiatowski, 5. Kacper Potulski, 6. Igor Brzyski, 7. Adrian Przyborek, 8. Jakub Adkonis, 9. Igor Stankiewicz, 10. Kamil Jakóbczyk, 11. Dawid Mazurek.

Niemcy: (skład wyjściowy) 1. Leon Klanac – 2. Isaac Zufelde, 3. Darnell Keumo, 4. Till Neininger, 5. Ferdinand Pohl, 6. Noah Weißbach, 7. Francis Oneyka, 8. Naba Mensah, 9. Alessandro Gaul Souza, 10. Franz Bleicher, 11. Taycan Etcibasi.

Sędziował Marcin Kochanek z Opola

Widzów 700