Przegrana 0:2 w Grodkowie i srogi rewanż 7:0 w Brzegu. To ostatnie występy reprezentacji Polski U-19 kobiet na Opolszczyźnie. Fot. Mirosław Szozda

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej, powierzona została organizacja turnieju UEFA Elite Round U-19 kobiet. Oznacza to, że biało-czerwone na Opolszczyźnie zagrają o awans do Mistrzostw Europy 2020, imprezy która na przełomie lipca i sierpnia odbędzie się w Gruzji.

Polki zagrają o najwyższą stawkę, ponieważ każdy z siedmiu turniejów Elite Round wypromuje tylko jedną drużynę narodową, która wystąpi w finałach europejskiego czempionatu – ósmą będzie gospodarz. W naszej grupie walczyć będą jeszcze Belgia, Węgry i Słowacja.

– Jak widać dobrze wywiązaliśmy się z organizacji poprzednich występów kadr narodowych i PZPN ma do nas zaufanie, gdyż wie, że organizacyjnie sprostamy wyzwaniu. Tym razem poprzeczka wisi jeszcze wyżej, ponieważ musimy przygotować w kilka dni aż sześć meczów. Takiej rangi turnieju jeszcze na Opolszczyźnie nie było. To wydarzenie nie wymaga wielkich stadionów i doskonale wywiążą się sprawdzone już przy takich okazjach obiekty. Jesteśmy już po odpowiednich rozmowach i zaczynamy działać – mówi prezes OZPN, Tomasz Garbowski.

Turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 6-15 kwietnia. Trzy mecze rozegrane zostaną w Kluczborku i trzy w Brzegu. Jeśli chodzi o biało-czerwone, to rywalizację zainaugurują na Stadionie Miejskim w Kluczborku, meczem z Węgierkami. Kolejne dwa spotkania, z Belgią i Słowacją, odbędą się Na Stadionie Miejskim w Brzegu. Organizacyjną rozpiskę wszystkich meczów oraz informacje na temat baz treningowych uczestników turnieju oczywiście w odpowiednim czasie podamy.

OZPN dopina właśnie szczegóły umowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, ale już teraz wiemy, że wstęp na wszystkie spotkania naszej reprezentacji będzie bezpłatny. Przypomnijmy też, że kadrę U-19 kobiet gościliśmy w naszym województwie bardzo niedawno. Podopieczne Niny Patalon w sierpniu ubiegłego roku zagrały towarzysko z Czeszkami, w Grodkowie i Brzegu, więc powinny czuć się u nas jak u siebie w domu.