Opolski Związek Piłki Nożnej wybrany został na organizatora turnieju trzech narodów, który odbędzie się na naszej ziemi w pierwszej dekadzie września. Decyzje taką PZPN podjął na swoim posiedzeniu w dniu 22 marca. Na Opolszczyznę zawitają reprezentacje U-19, Polski, Szkocji oraz Bośni i Hercegowiny. Mecze odbędą się na stadionach w Opolu, Brzegu i Grodkowie.

– Jednym z warunków przyznania nam tego towarzyskiego turnieju było położenie obiektów, czyli jak najkrótsza między nimi odległość. Ustaliliśmy także, że mecz Polski ze Szkocją zorganizujemy w Opolu, na stadionie Odry, przy sztucznym świetle, spotkanie z Bośnią i Hercegowiną odbędzie się w Brzegu, a starcie z nimi Szkotów, powinno być świętem futbolu w Grodkowie. Tam jest świetne zaplecze meczowe i stadion, który spełnia wymogi takich zawodów, a my chcemy doceniać takie inwestycje – precyzuje wybory prezes OZPN-u, Tomasz Garbowski.

– Oczywiście ogromnie cieszy nas fakt kolejnego zaufana względem naszego Związku i powierzenia nam rok po roku następnej imprezy z udziałem zespołów narodowych reprezentacji młodzieżowych. Niebawem spotkamy się z władzami miast, aby zacząć omawiać szczegóły przygotowania tych spotkań – nie ukrywa zadowolenia sternik naszego Związku.

Przypomnijmy, że OZPN ostatniemu takiemu zadaniu sprostał 9 listopada ubiegłego roku, kiedy doszło do spotkania reprezentacji U-20 Polska – Portugalia. Wzorowa organizacja zawodów na Stadionie Miejskim w Kluczborku na pewno nie pozostała bez wpływu na podjęte przez piłkarską krajową centrale decyzje.

– Ten towarzyski turniej zapowiada się niezwykle interesująco także pod względem sportowym. Jak wiemy Polska, w maju 2020 roku, zorganizuje Mistrzostwa Świata drużyn U-20. Zawodnicy, którzy wystąpią w tym trójmeczu, to bezpośredni kandydaci do gry na młodzieżowym mundialu i z pewnością będą obserwowani przez wysłanników, a może i samego trenera kadry U-20 Jacka Magierę – zachęca pan prezes.

O postępach w przygotowaniu trójmeczu będziemy oczywiście na bieżąco informować.