W Kampusie Stobrawa w Kluczborku, w ciągu dwóch dni, trenerzy reprezentacji OZPN rocznika 2008 przyglądali się 72 zawodnikom z całego województwa opolskiego. Grupa ta została wybrana na podstawie obserwacji przez trenerów koordynatorów powiatowych podczas turniejów Bawi Nas Piłka, turniejów o Puchar Prezesa PZPN i OZPN, a także na podstawie konsultacji selekcyjnych, które odbyły się w czerwcu br. z udziałem ponad 140 zawodników.

Ostatni powołani podzieleni zostali na dwie grupy, a zajęcia odbywały się praktycznie przez cały dzień. W sesji porannej zawodnicy przechodzili testy motoryczne (testy szybkości, mocy, zwinności oraz wydolności), testy techniki specjalnej oraz test sprawności ruchowej FMS. Po obiedzie uczestnicy wysłuchali trenerskich odpraw, podczas których wypełniali ankiety indywidualne, by za chwilę udać się na boisko.

Swoje zajęcia mieli również bramkarze, którzy pod okiem trenera bramkarzy przeszli szereg testów i ćwiczeń. – Dzięki przeprowadzonym testom i grom podczas konsultacji szkoleniowych, trenerzy reprezentacji będą mieli kompleksową analizę każdego zawodnika pod kątem motorycznym, mentalnym oraz techniczno-taktycznym, co niewątpliwie pozwoli optymalnie dobrać zawodników do reprezentacji wojewódzkiej OZPN rocznika 2008 – wyjaśnia sens konsultacji trener koordynator OZPN, Filip Sikorski.

Zgrupowanie odbyło się dzięki wsparciu Andrzeja Buły – Marszałka Województwa Opolskiego,z a co serdecznie dziękujemy! Warto wspomnieć, że testy motoryczne przeprowadziła grupa trenerów z firmy Sport Plus z Opola, która specjalizuje się indywidualnym przygotowaniem motorycznym dzieci i młodzieży. Podczas konsultacji obecna była także firma Fizjo Sfera – gabinet fizjoterapeutyczny, która zabezpiecza wszystkie akcje szkoleniowe reprezentacji OZPN. Specjalne ukłony należą się kluczborskiemu OSiR-owi i pracownikom kampusu Stobrawa, za pomoc w organizacji i udostępnieniu obiektów.