Walczą Mateusz Żyro i Dawid Czapliński fot. Mirosław Szozda

– Najpierw zobaczę, co pokaże Legia – mówił przed meczem Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa trener gospodarzy Andrzej Polak. Szkoleniowiec „Zdzichów” pytany był przez reportera Polsat-u Sport, czy to najważniejszy mecz w karierze jego zawodników. – Mam nadzieję, że nie jest to ostatnie takie spotkanie – z odrobiną ironii dodał Polak.

Jego podopieczni do czwartkowych zawodów przystąpili bez większej tremy. Już w 10 minucie wynik starcia przy Oleskiej otworzyć mógł Denis Sotor, ale będąc 3 metry przed bramką nie trafił w piłkę. Mistrz Polski nie grał żadnego oszałamiającego futbolu, jednak to on zdobył gola. W 17 minucie kontaktu w polu karnym szukał Jarosław Niezgoda i prowadzący mecz pan Kornel Paszkiewicz z Wrocławia wskazał na „wapno”.

Rzut karny perfekcyjnie wykonał Łukasz Broź, Patryk Sochacki pofrunął w przeciwnym kierunku i goście z niczego objęli prowadzenie. W tej części gry jeszcze Sebastian Szymański, notabene najlepszy w szeregach przyjezdnych, w 37 minucie, oddał strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, czym pozdrowił spojenie słupka i poprzeczki i były najbardziej emocjonujące momenty tej części gry.

Druga połowa miała już kompletnie inny przebieg. Podopieczni Romeo Jozaka rozkręcali się po woli, ale bardzo skutecznie. Zanim zdzieszowiczanie przyjmować zaczęli kolejne ciosy w 62 minucie mogli wyrównać. Znakomite podanie od wprowadzonego na zmianę i niosącego spore ożywienie Mateusza Pałacha dostał Dawid Czapliński, lecz minimalnie przestrzelił.

Później warszawski podmiejski pociąg zmienił się w pędzącą lokomotywę, a kolejne gole sukcesywnie odbierały Ruchowi ochotę do gry. W niecałe 20 minut Sadiku, Szymański i Dąbrowski załatwili klubowi ze stolicy awans do 1/8, kończąc jednocześnie pucharowy opolski sen.

1/8 finału Pucharu Polski: Ruch Zdzieszowice – Legia Warszawa 0:4 (0:1)

Bramki: 17. Łukasz Broź (karny), 64. Armando Sadiku, 75. Sebastian Szymański, 82. Maciej Dąbrowski

Ruch: Sochacki – Weremko, Kiliński, Czajkowski, Polak, Wanat (76. Rudnik), Sotor, Czapliński, Bachor, Wieczorek (65. Zychowicz), Zapotoczny (56. Pałach).
Rezerwowi: Żurawski – Fesser, Werner, Pałach, Rudnik, Zychowicz, Kubicz.

Legia: Cierzniak – Broź, Dąbrowski, Żyro, Moneta – Szymański, Kopczyński (73. Szczepański), Mączyński, Chukwu (46. Kucharczyk) – Pasquato – Niezgoda (60. Sadiku).
Rezerwowi: Szumski, Astiz, Hlousek, Moulin, Kucharczyk, Szczepański, Sadiku.

Widzów 3500.