Rudatom Kępa awansował do FW Klasy Okręgowej (źródło - archiwum klubowe)

Zakończyła się rywalizacja w barażach o awans do Football World Klasy Okręgowej oraz Klasy A. Piłkarze sześciu ekip świętowali dzisiaj promocje na wyższy poziom rozgrywkowy.

Baraże o awans do Football World Klasy Okręgowej

Z trzech zaplanowanych meczów barażowych o awans do opolskiej „okręgówki” rozegrano tylko jeden. W nim Rudatom Kępa mierzył się z Włókniarzem Kietrz. W lepszej sytuacji do rewanżu przystąpiła ta pierwsza ekipa. W Kietrzu triumfowała ona 2:0.

Po pierwszej połowie rewanżu zapowiadało się na dogrywkę. Włókniarz prowadził w Kępie 3:1, a więc odrobił straty z pierwszego starcia. Jednak w drugiej odsłonie Rudatom wziął się mocno do pracy, w końcówce grając także z jednym zawodnikiem na boisku więcej po czerwonej kartce dla przedstawiciela ekipy z Kietrza. Trzy trafienia i w konsekwencji zwycięstwo 4:3 pozwoliły gospodarzom świętować awans.