Za nami oficjalne losowanie ról gospodarza i gościa podczas finału tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu województwa. Los chciał, że to Stal Brzeg będzie podejmować iPrime Bogacica. Mecz, który wyłoni triumfatora rozgrywek pucharowych zostanie rozegrany 17 maja na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

iPrime Bogacica to absolutny debiutant w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W tej edycji rozgrywek zespół Michała Buły deklasował rywali niemal w każdej rundzie. W pięciu rozegranych spotkaniach stracił on zaledwie jednego gola – w półfinale strzelili go gracze Po-Ra-Wia Większyce. Wcześniej iPrime rozbijał kolejno – Union Ujazd 8:0, LZS Walce 6:0, LZS Domaszkowice 4:0 i Skalnik Gracze 3:0.

Natomiast brzeska Stal zmagania rozpoczęła od wolnego losu w 1/32 finału. Następnie 2:1 pokonała Ruch Zdzieszowice, 4:1 Fortunę Głogówek i, po dogrywce, 3:2 MKS Kluczbork. W półfinale brzeżanie na boisku ulegli 2:3 LZS-owi Starowice, jednak w drużynie rywala wystąpił nieuprawniony zawodnik i LZS został ukarany walkowerem.

Na wczorajszym spotkaniu przedstawicieli obu finalistów zostały rozlosowane strony pojedynku. Gospodarzem finałowego meczu będą brzeżanie.

Podobnie jak przed rokiem finał Pucharu Polski zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Kluczborku. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 19:00.

Wkrótce dostępne będą również bilety na to spotkanie. Rezerwować je można w klubach – finalistach. Ich koszt to 10 złotych. Wejściówki będzie można również zakupić w dniu finału w kasach Stadionu Miejskiego w Kluczborku.

Opolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z finału także transmisję online. Jej szczegóły podamy w kolejnym komunikacie.