Ach, cóż to była za kolejka! W ośmiu rozegranych spotkaniach padły aż 44 bramki. 12 z nich w samym Ozimku, gdzie Małapanew rozbiła KS Unię Krapkowice. Wszystkie gole strzelił zespół Wojciecha Scisły. Prawdziwy popis gry ponownie zaprezentował Brazylijczyk Fabiano, który czterokrotnie wpisał się na listę strzelców. Podobnie jak Adam Setla dla LZS-u Starowice w meczu przeciwko rezerwom Odry Opole. Koniec wstępu. Pora na plusy i minusy poprzedniej serii gier.

PLUSY:

Małapanew Ozimek – Kanonada, festiwal strzelecki, klasa światowa. I można jeszcze tak dalej wymieniać określenia, które pasują do drużyny z Ozimka po tej kolejce. Zespół Wojciecha Scisło nie pozostawili KS Unii Krapkowice złudzeń, pokazując dobitnie, kto walczy o podium, a kto o utrzymanie. Ostatecznie Małapanew rozbiła krapkowiczan 12:0! Wynik, który do końca sezonu będzie trudno powtórzyć.

LZS Starowice – O połowę mniej bramek niż w Ozimku zdobyli podopieczni Jakuba Reila. Ale też nie da się ukryć, że starowiczanie mierzyli się z mocniejszym przeciwnikiem – Odrą II Opole. LZS zagrał kapitalnie, gromiąc niebiesko-czerwonych 6:1. Ten wynik idealnie pokazuje, kto do końca będzie walczył o awans do III Ligi. Brawo!

LKS Po-Ra-Wie Większyce – Plus dla Po-Ra-Wia pojawia się nieprzypadkowo i też nie jest tylko ze względu na ostatnie zwycięstwo. A za to, że drużyna Tomasza Hejduka praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w IV Lidze. Jeśli nie będzie spadków drużyn z Dolnego Śląska z II Ligi i opolskich z III Ligi, to utrzymanie jest pewne w 100%. Jeśli będą – matematyka jeszcze na to nie wskazuje, ale przewaga 10 punktów nad 14. lokatą w tabeli daje dużo spokoju. A! W 26. kolejce Po-Ra-Wie 4:1 pokonało Polonię Głubczyce.

Adam Setla (LZS Starowice) – Nie ma się co rozpisywać. Snajper starowiczan cztery razy pokonał bramkarza Odry II Opole w ostatnim meczu ligowym. Wyczyn godny wyróżnienia.

Fabiano Cesar (Małapanew Ozimek) – Drugi z graczy, który kapitalnie zaprezentował się w ostatnim meczu swojego zespołu. Podobnie jak Setla, Fabiano strzelił cztery gole, a do tego dorzucił jeszcze asysty i rewelacyjną grę. Tylko czekać, jak po Brazylijczyka zgłaszać się będą zespoły z wyższych lig…

Patryk Linek (LKS Po-Ra-Wie Większyce) – Dla Linka to kolejne wyróżnienie w naszym zestawieniu. Teraz zasłużył głównie za to, że połowa trafień Po-Ra-Wia przeciwko Polonii Głubczyce była jego autorstwa. Dokładnie dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. A co za tym idzie walnie przyczynił się do bardzo ważnego zwycięstwa.

 

MINUSY:

KS Unia Krapkowice – Nie mogło być niestety inaczej. Zestawienie minusów musiałem rozpocząć od drużyny z Krapkowic. Strata 12 bramek w Ozimku i wysoka porażka. Dla Unii ten mecz może być gwoździem do trumny w walce o utrzymanie na poziomie IV Ligi. Nie do końca ze względu na sytuację w tabeli po 26. kolejce, ale mentalnie. Po takim laniu będzie się krapkowiczanom trudno podnieść…

Odra II Opole – Opolanie pojechali w 26. kolejce do lidera ze Starowic. Zadanie mieli więc bardzo trudne. Porażka więc może nie dziwić, ale strata aż 6 bramek już tak. Drużyna Adama Berbelickiego wciąż walczy o czwarty plac na koniec obecnego sezonu, a taka porażka na pewno im to mocno utrudniła.

Stegu Start Jełowa i Skalnik Gracze – Obie drużyny razem, bo obu przytrafiło się to samo – stracona bramka pod koniec meczu. Ale jest jedna różnica – jełowianie stracili bramkę, ale swój mecz zremisowali. Drużyna Damiana Dziury przegrała – 2:3 z MKS-em Gogolin. Trudno więc szukać pozytywów, kiedy walczy się o ligowy byt…

LZS Walce – 6 meczów bez zwycięstwa, porażki z zespołami, które są zdecydowanie niżej w tabeli. To obraz ostatnich tygodni drużyny prowadzonej przez Łukasza Kabaszyna. Przed tygodniem LZS przegrał 1:2 z OKS-em Olesno. U siebie… Dla mnie to jest minus. Ale też mam w pamięci, że jak się minus pojawia, to później następuje przełamanie.

 

Jakub Trzaska