fot. Mirosław Szozda

Już w najbliższą niedzielę 11 grudnia o godz. 9:00 w hali OSiR w Komprachcicach odbędzie się trzydziesty pierwszy turniej o Puchar Przewodniczącego Kolegium Sędziów Opolskiego Związku Piłki Nożnej, który wyłoni najlepszą drużynę województwa wśród sędziów piłkarskich.

Do zmagań staną reprezentacje regionów wiodących naszej organizacji w dwóch kategoriach: do lat 35 i powyżej lat 35 oraz reprezentacje zaproszonych sędziów z województw dolnośląskiego, łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego. Cały turniej połączony będzie z akcją charytatywną dla Daniela Szpili, u którego w ubiegłym roku zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne.

Obecny turniej będzie powrotem do tradycyjnej formy rozgrywania mistrzostw Opolszczyzny wśród sędziów, a mianowicie zespoły spotkają się ze sobą w fazie grupowej rozgrywając spotkania systemem „każdy z każdym” i na tej podstawie zostanie stworzona klasyfikacja, według której wyłoniony zostanie zwycięzca każdej kategorii, a co za tym idzie prestiżowe mistrzostwo województwa. Założeniem miały być rozgrywki jedynie zespołów z naszego regionu, ale kiedy w środowisku sędziowskim rozniosła się informacja, że po raz kolejny nasz turniej połączony będzie z akcją charytatywną dla naszego przyjaciela, odzew pozostałych województw był piorunujący. Zespoły, które w styczniu wzięły udział w turnieju w Kluczborku ponownie chcą zagrać na opolskiej ziemi jednocześnie wspierając Daniela.

W związku z tym szczytny cel w jakim spotkają się uczestnicy w Komprachcicach przyniesie symboliczny mecz o Superpuchar Przewodniczącego KS OZPN, w którym zmierzą się zwycięzcy grupy regionów wiodących do lat 35 oraz zwycięska reprezentacja spoza naszego województwa.

W styczniu tego roku podczas okrągłej trzydziestej edycji zwycięstwo przypadło ekipie z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, która w finale pokonała ekipę Kluczborka. Dwudziesta dziewiąta edycja turnieju odbyła się w styczniu 2020r. z uwagi na pandemię, zawodów nie rozgrywano.

Współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Opolskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania zmagań sędziów w niedzielę oraz do charytatywnej akcji na rzecz pomocy Danielowi.