Opolski Związek Piłki Nożnej szykuje się do obsługi dwóch meczów reprezentacji Polski. Nasz Związek już po raz kolejny został współorganizatorem zawodów kadry narodowej. Tym razem w Grodkowie i w Brzegu dojdzie do towarzyskich spotkań Polska – Czechy, kadry do lat 19. Pierwsze starcie z sąsiadkami z południa zaplanowano na 29 sierpnia, a do rewanżu dojdzie trzy dni później. Wstęp na oba mecze jest bezpłatny.

Polki mierzyły się już w tym roku z Czeszkami. Zwycięstwem 2:1 zakończył się mecz na turnieju towarzyskim w Turcji który odbył się w marcu br. Później nasze panie grały spotkania Elite Round, czyli eliminacyjny turniej mistrzostw Europy w belgijskim Tubize. Kwietniowa impreza przyniosła dobre występy, choć bez awansu (2:2 z Belgią, 1:2 ze Szwajcarią i 0:1 z Finlandią). Spotkanie na Opolszczyźnie będą pierwszą od tej pory konfrontacją międzypaństwową biało-czerwonych.

W międzyczasie, tj. 24 kwietnia, Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej dokonał zmian w kobiecych kadrach reprezentacji Polski. Trener Marcin Kasprowicz, który dotychczas pełnił funkcję szkoleniowca U-19, objął zespół U-17, a trener Nina Patalon, która prowadziła kadrę U-17, przejęła obowiązki trenera U-19. Powołania na czeski dwumecz objęło dwadzieścia dwie zawodniczki, które już 26 sierpnia rozpoczną zgrupowanie w Brzegu.

Sparingi z Czeszkami wpisują się w przygotowania do startu w pierwszej rundzie kwalifikacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w dniach 2-8 października w Polsce, a rywalami naszych dziewczyn będą Szkocja, Chorwacja i Bułgaria.

Powołania na mecze z Czechami:

1. Alicja Materek (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Klaudia Homa (AZS Wrocław)
3. Julia Mularczyk (AZS Wrocław)
4. Anna Konkol (GKS Katowice)
5. Zofia Buszewska (GKS Katowice)
6. Kinga Kozak (GKS Katowice)
7. Nicola Brzęczek (GKS Katowice)
8. Marta Kaźmierczak (KKP Stomilanki Olsztyn)
9. Aleksandra Żurek (KKPK Medyk Konin)
10. Natalia Padilla Bidas (Malaga FC Femenino)
11. Zuzanna Radochońska (MKS Olimpia Szczecin)
12. Amelia Bińkowska (MKS Olimpia Szczecin)
13. Adriana Achcińska (TME GROT SMS Łódź)
14. Oliwia Szperkowska (TME GROT SMS Łódź)
15. Alicja Sokołowska (TME GROT SMS Łódź)
16. Oliwia Silny (TME GROT SMS Łódź)
17. Wiktoria Zieniewicz (TME GROT SMS Łódź)
18. Agnieszka Glinka (TME GROT SMS Łódź)
19. Katarzyna Kałużna (TME GROT SMS Łódź)
20. Paulina Filipczak (TME GROT SMS Łódź)
21. Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszkówka Jelna)
22. Michelle Biskup (Vfl Borussia Moenchengladbach)